Dziś jest: Czwartek 26 maja 2022 Imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny

Aktualności

Chyrowa, 4-6 października 2018 r.

Posiedzenie Rady Krajowej Sekcji Ceramików i Szklarzy NSZZ „Solidarność”

W dniach 4-6 października br. w ośrodku „Pod Chyrową” koło Dukli spotkało się 10 organizacji związkowych z Krajowej Sekcji Ceramików i Szklarzy.

czytaj więcej...
 
4 października 2018 r.

Solidarność nie zajmuje się KOD-em. Mamy ważniejsze sprawy

Prezydent podpisał wczoraj bardzo ważną ustawę o płacy minimalnej dla pracowników niemedycznych. I to jest dla nas najważniejsze, a nie Komitet Obrony Demokracji - powiedział w programie Forum Panoramy na TVP Gdańsk Marek Lewandowski, rzecznik przewodniczącego KK.

czytaj więcej...
 
3 października 2018 r.

Prezydent Andrzej Duda podpisał dziś tzw. ustawę podwyżkową dotyczącą pracowników służby zdrowia

Zdaniem prezydenta ustawa rozwiązuje problem zróżnicowania wysokości wynagrodzeń w służbie zdrowia w sposób systemowy. Dotąd bowiem zmiany wynagrodzeń w służbie zdrowia dokonywane były ad hoc i dotyczyły tylko poszczególnych grup osób pracujących w służbie zdrowia, co prowadziło do rozjeżdżania się systemu. Teraz się to zmieni.

czytaj więcej...
 
Sanok, 30 września 2018 r.

Obraz Matki Bożej Robotników Solidarności w sanockiej Farze

Kolejnym „przystankiem” w peregrynacji obrazu Matki Bożej Robotników Solidarności na podkarpackiej ziemi jest parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Sanoku. Uroczyste powitanie obrazu w sanockiej Farze nastąpiło podczas Mszy świętej w niedzielę, 30 września br.

czytaj więcej...
 
Skarżysko-Kamienna, 29 września 2018 r.

XXIII Pielgrzymka Pracowników Przemysłu Zbrojeniowego i Lotniczego

W sobotę, 29 września do skarżyskiego Sanktuarium Matki Boskiej Ostrobramskiej przybyli pracownicy polskiej „zbrojeniówki” w ramach XXIII Pielgrzymki Pracowników Przemysłu Zbrojeniowego i Lotniczego.

czytaj więcej...
 
28 września 2018 r.

W trosce o Ludzi Pracy

Gościem piątkowej Rozmowy dnia w rozgłośni Archidiecezji Przemyskiej „Radio FARA” był Tadeusz Majchrowicz – Zastępca Przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”.

czytaj więcej...
 
28 września 2018 r.

Prace nad nowelizacją ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę przyspieszą

– Minister Elżbieta Rafalska zgodziła się, by prace nad zmianą ustawy wykluczającą możliwość sztucznego przekształcania się placówek handlowych w punkty usług pocztowych nabrały tempa. Mamy nadzieję, że ustawa zostanie znowelizowana jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia – mówi Tygodnikowi Solidarność Alfred Bujara, przewodniczący Krajowego Sekretariatu Banków, Handlu i Ubezpieczeń NSZZ „Solidarność”.

czytaj więcej...
 
24 września 2018 r.

Piotr Duda: Budżetówka dostanie więcej. To zasługa Solidarności!

O podwyżkach w budżetówce, płacy minimalnej, Radzie Dialogu Społecznego i protestach w rozmowie z Robertem Wąsikiem z Tygodnika Solidarność - Piotr Duda, szef Solidarności.

czytaj więcej...
 
Krosno, 23 września 2018 r.

Powitanie obrazu Matki Bożej Robotników Solidarności

W niedzielę 23 września br. podczas Mszy św. w kościele pw. Św. Wojciecha i MB Częstochowskiej w Krośnie miało miejsce uroczyste powitanie obrazu Matki Bożej Robotników Solidarności, przekazanego Regionowi Podkarpacie NSZZ „Solidarność” podczas ostatniej Pielgrzymki Ludzi Pracy na Jasnej Górze.

czytaj więcej...
 
Krosno, 19 września 2018 r.

Posiedzenie Zarządu Regionu Podkarpacie

W dniu 19 września br. w Domu Parafialnym przy kościele pw. Św. Wojciecha i MB Częstochowskiej w Krośnie odbyło się II posiedzenie Zarządu Regionu Podkarpacie w kadencji 2018-22.

czytaj więcej...