Dziś jest: Sobota 3 czerwca 2023 Imieniny: Klotyldy, Leszka, Tamary

Aktualności

Sanok, 14 lutego 2019 r.

AUTOSAN: Cel – produkcja 500 autobusów rocznie i płace na poziomie średniej krajowej

Na przełomie 2018 i 2019 roku uchwałą Rady Nadzorczej na stanowisko prezesa Zarządu AUTOSAN sp. z o.o. powołany został Eugeniusz Szymonik. Nowy prezes spółki od lat związany jest z branżą autobusową. Jest założycielem i wieloletnim prezesem Spółki Mobilis, największej firmy transportowej w Polsce.

czytaj więcej...
 
Gdańsk, 13 lutego 2019 r.

„Wypracowujemy nową strategię”. W Gdańsku odbyło się spotkanie działu rozwoju

Dzisiaj w siedzibie NSZZ „Solidarność” w Gdańsku odbyło się spotkanie robocze działu rozwoju. Jak powiedziała w rozmowie z portalem Tysol.pl Magdalena Szymańska, celem rozmów jest wypracowanie nowej strategii, która poskutkuje wzrostem uzwiązkowienia.

czytaj więcej...
 
Krosno, 10 lutego 2019 r.

Matka Boża Robotników Solidarności zawitała do Kościoła Ojców Kapucynów w Krośnie

W niedzielę 10 lutego br. obraz Matki Bożej Robotników Solidarności peregrynujący po podkarpackiej ziemi zawitał do Kościoła Ojców Kapucynów w Krośnie.

czytaj więcej...
 
10 lutego 2019 r.

Zmarł ks. Prałat Eugeniusz Dryniak

W niedzielę, 10 lutego 2019 r., po ciężkiej chorobie, zmarł ks. Prałat Eugeniusz Dryniak, proboszcz Parafii pw. Św. Józefa Rzemieślnika w Nowym Zagórzu. Wielki Polak, Wielki Kapłan i Patriota. Przeżył zaledwie 63 lata.

czytaj więcej...
 
8 lutego 2019 r.

Ostatni wywiad Jana Olszewskiego dla Tygodnika Solidarność: Chcą zawłaszczyć tradycję Solidarności

- Widać wyraźnie, że tym, którzy organizują opozycję zależy, żeby zawłaszczyć tradycję „Solidarności”. To wykorzystywanie Wałęsy, Frasyniuka i paru innych osób do zupełnie innych interesów - mówił Jan Olszewski w 2017 roku w wywiadzie dla Tygodnika Solidarność przeprowadzonym przez Mateusza Kosińskiego.

czytaj więcej...
 
7 lutego 2019 r.

Nie ma zgody Solidarności na zawieranie porozumień z innymi centralami związkowymi

Obradujący 5 lutego Sztab Protestacyjno-Strajkowy NSZZ „Solidarność” ocenił dotychczasowy przebieg akcji informacyjnej skierowanej do parlamentarzystów prawicy. W ramach tej akcji przedstawiciele „Solidarności” odwiedzali biura posłów i senatorów, przekazując im postulaty naszego Związku.

czytaj więcej...
 
Sandomierz, 4-6 lutego 2019 r.

Szkolenie członków podkarpackiej „Solidarności”

W dniach 4-6 lutego br. w Sandomierzu odbyło się szkolenie dla 22-osobowej grupy działaczy związkowych z Regionu Podkarpacie NSZZ „Solidarność” nt. „Rola przedstawicieli NSZZ „Solidarność” w procesie legislacji i stanowienia prawa pracy”.

czytaj więcej...
 
5 lutego 2019 r.

Sztab zdecydował o kolejnych akcjach Solidarności

We wszystkich regionach odbyły się odwiedziny i spotkania z posłami i senatorami Zjednoczonej Prawicy w ramach akcji informacyjnej sztabu protestacyjno-strajkowego NSZZ „Solidarność”. Z większością parlamentarzystów udało się spotkać. Przekazano im stanowisko Związku z postulatami.

czytaj więcej...
 
Jasło, 5 lutego 2019 r.

Zmarł nasz Kolega Edward Zyguła

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 4 lutego 2019 r. zmarł nasz Kolega Edward Zyguła, współzałożyciel i wieloletni Przewodniczący Komisji Zakładowej NSZZ "Solidarność" w jasielskim PKS-ie.

czytaj więcej...
 
Górki, 3 lutego 2019 r.

Peregrynacja obrazu MB Robotników Solidarności w Górkach

W niedzielę 3 lutego br. obraz Matki Bożej Robotników Solidarności wędrujący po Regionie Podkarpacie NSZZ „Solidarność” zawitał do Parafii pw. MB Wspomożycielki Wiernych w Górkach, Dekanat brzozowski.

czytaj więcej...