Dziś jest: Czwartek 26 maja 2022 Imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny

Aktualności

16 października 2018 r.

Musimy uszczelnić działania niektórych sieci handlowych!

- Jeżeli wiodąca działalność firmy związana jest z handlem, to nie może być tak, że sieci to wykorzystują i obchodzą przepisy i są w tym dniu instytucją, w której można odebrać przesyłki pocztowe. Polak potrafi, ale tak nie powinno się do tego podchodzić. Dlatego musimy to uszczelnić - mówił dzisiaj Piotr Duda, przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność" w Polskim Radiu Białystok.

czytaj więcej...
 
16 października 2018 r.

Franco Pisano o Janie Pawle II dla "TS": Potrafił żartować, dowcipnie odpowiadać, ale też i wzruszać

– Gdy jeden z dziennikarzy podczas powrotu z Afryki poprosił papieża o podsumowanie podróży, ten odpowiedział mu celnie: „Ale to pana zadanie, nie chcę zabierać panu chleba”. O św. Janie Pawle II z Franco Pisano, watykanistą, wieloletnim dziennikarzem Włoskiej Agencji Prasowej ANSA, rozmawia Anna Kłossowska.

czytaj więcej...
 
Krosno, 15 października 2018 r.

Ludzie "Solidarności" w wyborach do Rady Miasta Krosna

W związku ze zbliżającym się terminem wyborów samorządowych przedstawiamy Państwu kandydatury Ludzi "Solidarności" do Rady Miasta Krosna. Zachęcamy do udziału w wyborach. Postawmy na wiarygodność i uczciwość.

czytaj więcej...
 
Praga, 11-12 października 2018 r.

Obrady Związkowej Grupy Wyszehradzkiej V4 w Pradze

W dniach 11-12 października w Pradze obradowała Związkowa Grupa Wyszehradzka V4. Organizacja działa od około 15 lat, a jej spotkania są cykliczne i odbywają się co najmniej raz w roku.

czytaj więcej...
 
Ustrzyki Dolne, 14 października 2018 r.

Obraz MB Robotników Solidarności w Kościele pw. Św. Józefa Robotnika

To już czwarty Kościół, który nawiedza Matka Boża Robotników Solidarności. Tym razem Kościół pw. Świętego Józefa Robotnika w Ustrzykach Dolnych.

czytaj więcej...
 
Warszawa - Żoliborz, 13-14 października 2018 r.

87. warta przy grobie bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Kolejną wartę przy grobie Patrona naszego Związku - bł. ks. Jerzego Popiełuszki na warszawskim Żoliborzu pełnili Związkowcy podkarpackiej „Solidarności”.

czytaj więcej...
 
11 października 2018 r.

Alfred Bujara: Ustawa o zakazie handlu w niedzielę dobra dla wszystkich

Badania pokazują, że 90 proc pracowników handlu jest zadowolona z ustawy. Nie nastąpiły grupowe zwolnienia w handlu, mało tego, zapotrzebowanie na nowych pracowników rośnie. Przychody sklepów zwiększają się. Ustawa ma też pozytywny odbiór społeczny. To wszystko nas bardzo cieszy – mówi Alfred Bujara w rozmowie z Andrzejem Berezowskim.

czytaj więcej...
 
10 października 2018 r.

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie regulaminu wynagradzania

Trybunał Konstytucyjny orzekł 2 października 2018 r., że przepis Kodeksu pracy, który nakłada na pracodawcę obowiązek uzgodnienia regulaminu wynagradzania z zakładową organizacją związkową jest zgodny z konstytucją.

czytaj więcej...
 
Kijów, 9 października 2018 r.

IX Kongres Konfederacji Wolnych Związków Zawodowych Ukrainy. "S": Tam nasza pomoc jest niezbędna

9 października odbył się IX Kongres Konfederacji Wolnych Związków Zawodowych Ukrainy (KVPU). Był to kongres sprawozdawczo-wyborczy. „Jako Solidarność staramy się wspierać wolne związki zawodowe w krajach byłego związku sowieckiego. Tam nasza pomoc jest niezbędna" - powiedział zastępca przewodniczącego Komisji Krajowej Tadeusz Majchrowicz, który w imieniu "S" wziął udział w kongresie.

czytaj więcej...
 
Krosno, 7 października 2018 r.

Obraz MB Robotników Solidarności w Sanktuarium Św. Jana Pawła II w Krośnie

Po tygodniu przebywania w sanockiej Farze obraz Matki Bożej Robotników Solidarności zawitał do kościoła pw. Św. Piotra Apostoła i Św. Jana z Dukli w Krośnie.

czytaj więcej...