Dziś jest: Niedziela 4 czerwca 2023 Imieniny: Franciszka, Karola, Gościmiła

Aktualności

29 czerwca 2020 r.

"Głos pracownika": Rynek pracy sezonowej

W ostatniej audycji „Głos pracownika” na antenie Radia Gdańsk, poruszony został temat pracy wakacyjnej i sezonowej. Na co zwrócić uwagę, podpisując umowę? Co zrobić, aby nie zostać oszukanym? Na te pytania odpowiadała Agnieszka Śladkowska, twórca Gorilla Job - firmy, która wspiera kandydatów na rynku pracy.

czytaj więcej...
 
29 czerwca 2020 r.

Ponad 600 nowych członków i ponad 20 nowych organizacji

Ponad sześciuset nowych członków i ponad dwadzieścia nowych organizacji związkowych, to efekt pracy najpierw 11, a obecnie 13 organizatorów związkowych, pracujących w ramach programu pilotażowego Komisji Krajowej - „Rozwój Związku”.

czytaj więcej...
 
29 czerwca 2020 r.

PKW podała dane z 99,78 proc. obwodów

Według danych z 99,78 proc. obwodów Andrzej Duda uzyskał 43,67 proc. głosów, Rafał Trzaskowski - 30,34 proc., a Szymon Hołownia - 13,85 proc - poinformował w poniedziałek przewodniczący PKW Sylwester Marciniak.

czytaj więcej...
 
26 czerwca 2020 r.

Solidarność wygrywa ważną sądową batalię z Castoramą

- Być może dzięki temu postanowieniu Sądu Rejonowego w Lubaniu, zarząd Castoramy Polska uderzy się lekko w głowę i zrozumie, że nie zawsze należy słuchać pełnomocników z "prominentnych" warszawskich kancelarii. Może warto zacząć działać zgodnie z przepisami prawa.

czytaj więcej...
 
26 czerwca 2020 r.

Dziennikarz: "Dlaczego Polacy powinni głosować na Dudę, a nie Trzaskowskiego?" Mocna odpowiedź prezydenta

Kandydat KO Rafał Trzaskowski nagminnie zmienia zdanie w kluczowych kwestiach; ostatnio pokazał, że ma problemy z pamięcią w sprawach, które są dla niego niewygodne, a dla Polaków ważne - ocenił w rozmowie z dziennikiem "SE" prezydent Andrzej Duda.

czytaj więcej...
 
25 czerwca 2020 r.

Przywódcy państw UE wciąż żonglują losem ponad 42 mln pracowników europejskich

Mimo dramatycznych apeli związków zawodowych, na ostatnim szczycie UE nie doszło do uzgodnienia pakietu pomocowego dotyczącego COVID-19. Na stole leży ambitny plan wspólnego zadłużenia na łączną kwotę 750 miliardów euro. Ale Unia jest zdecydowanie podzielona w tej kwestii.

czytaj więcej...
 
25 czerwca 2020 r.

Rozwiązania podatkowe w Tarczy 4 i „wakacje” kredytowe

Zmiany zawarte w ustawie m.in. rozszerzają zakres darowizn odliczanych od podstawy opodatkowania, a także umożliwiają skorzystanie z tzw. wakacji kredytowych dla kredytobiorcy, który po dniu 13 marca 2020 r. utracił pracę lub inne główne źródło dochodu.

czytaj więcej...
 
24 czerwca 2020 r.

Jest wspólna deklaracja Dudy i Trumpa! Znamy szczegóły

Pogłębianie współpracy obronnej przez rozwój planów wzmocnienia więzi wojskowych oraz rozpoczęcie nowego rozdziału we współpracy energetycznej przez partnerstwo na rzecz rozwoju polskiego sektora energetyki jądrowej - przewiduje wspólna deklaracja prezydentów: Donalda Trumpa i Andrzeja Dudy, podpisana w środę w Waszyngtonie.

czytaj więcej...
 
23 czerwca 2020 r.

Prezydent: Idea "Solidarności" polega na tym, żeby bronić praw pracowniczych z pożytkiem dla gospodarki

Prezydent RP Andrzej Duda otrzymał dziś nagrodę Człowieka Roku Tygodnika Solidarność 2019. W swoim przemówieniu na gali Tygodnika Solidarność w Zakopanem Prezydent RP dziękował za to wyróżnienie.

czytaj więcej...
 
23 czerwca 2020 r.

Dodatek Solidarnościowy w celu przeciwdziałania COVID-19

19 czerwca 2020 roku Prezydent RP podpisał ustawę z dnia 19 czerwca 2020 roku o dodatku solidarnościowym przyznawanym w celu przeciwdziałania negatywnym skutkom COVID-19, która określa warunki nabywania prawa, wysokość, tryb przyznawania oraz zasady wypłacania dodatku solidarnościowego.

czytaj więcej...