Aktualności
Krótki przewodnik po Europejskim filarze praw socjalnych, punkt 17: integracja osób niepełnosprawnych
17 listopada 2017 r. podczas Szczytu Społecznego na rzecz Sprawiedliwego Zatrudnienia i Wzrostu Gospodarczego w Göteborgu wszystkie państwa członkowskie Unii Europejskiej uroczyście przystąpiły do Europejskiego filaru praw socjalnych. Jest to inicjatywa często określana jako mapa drogowa dwudziestu wspólnych działań mających na celu pozytywną konwergencję standardów socjalnych. Realizacja tych zamierzeń ma przyczynić się do pokazania obywatelom UE, że proces integracji nie polega tylko na korzyściach ekonomicznych, które niekoniecznie przekładają się na ich sytuację bytową lecz niesie za sobą wizję lepszego życia zawodowego i osobistego.
czytaj więcej...Ruszają rozmowy na temat płacy minimalnej oraz wynagrodzeń w sferze budżetowej
Przed majówką do Rady Dialogu Społecznego wpłynął Wieloletni Plan Finansowy Państwa na lata 2018-2021 (WPFP) przedstawiający między innymi wstępną prognozę wielkości makroekonomicznych stanowiących podstawę prac nad projektem ustawy budżetowej na następny rok.
czytaj więcej...Krótki przewodnik po Europejskim filarze praw socjalnych, punkt 16: ochrona zdrowia
17 listopada 2017 r. podczas Szczytu Społecznego na rzecz Sprawiedliwego Zatrudnienia i Wzrostu Gospodarczego w Göteborgu wszystkie państwa członkowskie Unii Europejskiej uroczyście przystąpiły do Europejskiego filaru praw socjalnych. Jest to inicjatywa często określana jako mapa drogowa dwudziestu wspólnych działań mających na celu pozytywną konwergencję standardów socjalnych.
czytaj więcej...Konstytucja bardziej społeczna. „Wniosek o referendum konsultacyjne zostanie złożony”
W ostatni czwartek kwietnia prezydent Andrzej Duda przewodniczył Kongresowi „Wspólnie o Konstytucji na Narodowym”. Wydarzenie na Stadionie Narodowym wpisuje się w zainicjowaną przez prezydenta kampanię przed referendum o kierunkach zmian w konstytucji. To wydarzenie o tyle ważne, że od początku tych konsultacji ważną rolę odgrywała w nich NSZZ „Solidarność”.
czytaj więcej...Dialog warunkiem bezpieczeństwa pracy
W siedzibie Okręgowej Inspekcji Pracy we Wrocławiu 26 kwietnia rozpoczęła się konferencja „Wpływ dialogu na ochronę pracy”. Spotkanie pracowników, pracodawców i naukowców związane jest z obchodami Światowego Dnia Pamięci Ofiar Wypadków przy Pracy i Chorób Zawodowych.
czytaj więcej...Kodeks pracy: Propozycje zmian nie poszły w dobrym kierunku. Projekty nie trafią na ścieżkę legislacyjną
Minister Elżbieta Rafalska zapowiedziała, że nie skieruje projektów kodeksów pracy przygotowanych przez Komisję Kodyfikacyjną na ścieżkę legislacyjną. Rozważy możliwość pracy nad częścią dorobku Komisji. Piotr Duda zapowiedział, że w obecnej postaci projekty kodeksów powinny trafić do szuflady.
czytaj więcej...Wybory w Regionalnej Sekcji Oświaty i Wychowania
W budynku Zespołu Szkół Kształcenia Ustawicznego w Krośnie 24 kwietnia br. odbyło się Walne Zebranie Delegatów NSZZ „Solidarność” Regionalnej Sekcji Oświaty i Wychowania Regionu Podkarpacie.
czytaj więcej...Spotkanie z Burmistrzem Sanoka
24 kwietnia br. Przewodniczący Zarządu Regionu Tadeusz Majchrowicz wraz z Przewodniczącymi Organizacji Związkowych NSZZ „Solidarność” z Sanoka: Andrzejem Romaniakiem, Andrzejem Gorczyńskim i Janem Wydrzyńskim, spotkali się w Urzędzie Miasta Sanoka z Burmistrzem Tadeuszem Pióro.
czytaj więcej...Solidarność apeluje do prezydenta w sprawie parobków
NSZZ „Solidarność” zaapelował o nie podpisywanie ustawy o zmianie ustawy o ubezpieczeniu społecznym rolników oraz niektórych innych ustaw z dnia 13 kwietnia 2018 r., która została skierowana do Prezydenta RP Andrzeja Dudy w ubiegłym tygodniu.
czytaj więcej...Posiedzenie Zarządu Regionu Podkarpacie
23 kwietnia 2018 r. w siedzibie Regionu Podkarpacie NSZZ „Solidarność” w Krośnie odbyło się posiedzenie Zarządu Regionu.
czytaj więcej...