Dziś jest: Wtorek 30 maja 2023 Imieniny: Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława

Aktualności

24 maja 2018 r.

Ostrożnie z szerokim otwarciem rynku pracy

Do liberalizacji warunków wydawania zezwoleń na prace cudzoziemców należy podchodzić z dużą ostrożnością. Szerokie otwarcie rynku pracy na cudzoziemców może nie sprzyjać ochronie miejsc pracy polskich obywateli, szczególnie w sytuacji pogorszenia się sytuacji gospodarczej – uważa Prezydium Komisji Krajowej oceniając projekt rozporządzenia dot. warunków wydawania zezwoleń.

czytaj więcej...
 
1 czarwca 2018 r.

„S” pozytywnie o projekcie PSL „Godzina dla rodziny”

PSL zapowiedział, że na najbliższym posiedzeniu Sejmu złoży projekt „Godzina dla rodziny”. Zakłada on skrócenie do siedmiu godzin na dobę czasu pracy dla rodzica lub opiekuna, który wychowuje dziecko. – Uważam, że projekt ma na celu poprawę wizerunku PSL, a nie realną zmianę, niemniej jest on krokiem w dobrym kierunku – mówi „TS” Henryk Nakonieczny, członek Prezydium „S” do spraw dialogu społecznego.

czytaj więcej...
 
1 czerwca 2018 r.

Dialog odpowiedzią na kryzys! Międzynarodowa Konferencja Pracy

Z udziałem ponad 5 tysięcy delegatów, reprezentujących 187 krajów członkowskich ONZ rozpoczęły się 28 maja br. w Genewie obrady 107. Sesji Międzynarodowej Konferencji Pracy. Przed uczestnikami kilkanaście dni dyskusji m.in. nad przyszłością dialogu trójstronnego oraz koniecznymi zmianami w funkcjonowaniu Międzynarodowej Organizacji Pracy.

czytaj więcej...
 
Przemyśl 24 maja 2018 r.

Olimpiada Wiedzy o Abp. Ignacym Tokarczuku

 

W budynku Instytutu Teologii Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu odbył się finał Olimpiady Wiedzy o osobie Abp. Ignacego Tokarczuka.

 

czytaj więcej...
 
23 maja 2018 r.

Piotr Duda w PR24: Wałęsa nie chciał wspierać niepełnosprawnych. Przyszedł, by oni pomogli obalić PiS

"Jasne jest, że Lech Wałęsa nie przyszedł wspierać protestujących, pomóc rozwiązać konflikt, nie przyszedł by być mediatorem. Przyszedł po to, by oni pomogli obalić PiS. Tak to wyglądało. On chciał ich wykorzystać do obalenia rządów Prawa i Sprawiedliwości" - mówił przewodniczący Solidarności Piotr Duda, który był dzisiaj gościem Krzysztofa Świątka w Polskim Radiu 24.

czytaj więcej...
 
22 maja 2018 r.

"Nasi" we władzach krajowych

Podczas Walnego Zebrania Delegatów Krajowej Sekcji Górnictwa Naftowego i Gazownictwa NSZZ "Solidarność" dokonano wyboru Przewodniczącego Rady Sekcji, którym ponownie został kol. Bolesław Potyrała, w skład 20 - osobowej Rady Sekcji wszedł również kol. Andrzej Zając - Przewodniczący Komisji Zakładowej NSZZ "Solidarność" w PGNiG Technologie S.A.

czytaj więcej...
 
Lublin, 16-18 maja 2018 r.

Forum Prawników Związkowych 2018

 

W dniach 16-18 maja 2018 r., w Hotelu Lwów w Lublinie odbyło się XVI Forum Prawników Związkowych. 

 

czytaj więcej...
 
Budapeszt, 17 maja 2018 r.

Spotkanie liderów związków zawodowych Grupy Wyszehradzkiej

Odbywające się co pół roku spotkanie miało miejsce tym razem w Budapeszcie. Przygotowały je wspólnie wszystkie konfederacje związków węgierskich (ESZT, LIGA, SZEF, MASZSZ i MOSZ) powierzając koordynację MASZSZ. Spotkanie prowadził przewodniczący tej organizacji Laszlo Kordas.

czytaj więcej...
 
16 maja 2018 r.

Zakaz handlu w niedzielę. Szykują się zmiany w przepisach

Ministerstwo rodziny, pracy i polityki społecznej szykuje zmiany w przepisach dotyczących zakazu handlu w niedzielę. Nowe regulacje mają na celu ukrócenie procederu obchodzenia zakazu handlu.

czytaj więcej...
 
16 maja 2018 r.

Handlowa Solidarność chce wzmocnienia kontroli PIP

Handlowa Solidarność zwróciła się do Głównego Inspektora Pracy Wiesława Łyszczka o zintensyfikowanie kontroli w sklepach, które obchodzą zapisy ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele. Chodzi przede wszystkim o placówki, które zmieniają rodzaj przeważającej działalności w rejestrze PKD, aby skorzystać z wpisanych do ustawy wyłączeń od ograniczeń w handlu.

czytaj więcej...