Dziś jest: Wtorek 30 maja 2023 Imieniny: Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława

Aktualności

14 października 2019 r.

Piotr Duda z okazji Dnia Nauczyciela: Życzę Wam nowego systemu wynagrodzeń

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składam wszystkim Nauczycielom i Pracownikom oświaty, a w sposób szczególny Członkom oświatowej „Solidarności”, najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności.

czytaj więcej...
 
Krosno, 11 października 2019 r.

Szkolenie Społecznych Inspektorów Pracy

11 października  br. w siedzibie Regionu Podkarpacie NSZZ „Solidarność” w Krośnie odbyło się szkolenie dla Zakładowych i Społecznych Inspektorów Pracy, które przeprowadziła pani Małgorzata Bielawka, inspektor z Państwowej Inspekcji Pracy Oddział w Krośnie, a uczestniczyli w nim inspektorzy pracy z krośnieńskich i sanockich zakładów pracy.

czytaj więcej...
 
11 października 2019 r.

"Domagamy się spełnienia zobowiązań dot. wynagrodzeń". Solidarność wysyła pocztówki do ministra edukacji

NSZZ "Solidarność" wpadła na pomysł nietypowej akcji. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej „S” postanowiła przygotować specjalne pocztówki adresowane do ministra edukacji.

czytaj więcej...
 
10 października 2019 r.

Piotr Duda: W przyszłej kadencji sejmu emerytura stażowa i układy zbiorowe

- Wielu ludzi dziękuje mi za to, że niedzielę mogą spędzać z rodziną. Mam wtedy ogromną satysfakcję. Mam też satysfakcję, że mimo zapowiedzi o zapaści, bankructwach i bezrobociu stało się dokładnie odwrotnie. Obroty rosną, pracowników brakuje, a małe sklepy mają się lepiej niż przed ograniczeniem – mówi Przewodniczący NSZZ Solidarność Piotr Duda w rozmowie z Michałem Ossowskim i Cezarym Krysztopą.

czytaj więcej...
 
Rzeszów, 9 października 2019 r.

Prezentacja i wręczenie 3. tomu „Encyklopedii Solidarności”

9 października 2019 r. w Sali Kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie odbyła się uroczysta prezentacja i wręczenie 3. tomu  „Encyklopedii Solidarności” działaczom opozycji antykomunistycznej.

czytaj więcej...
 
8 października 2019 r.

Nic nie jest dane raz na zawsze – Piotr Duda apeluje o udział w wyborach

- W najbliższą niedzielę, 13 października staniemy przed wyborem ludzi i ugrupowań, które nie tylko będą sprzyjać realizacji naszych postulatów, ale które też dadzą rękojmię obrony tego, co przez ostatnie cztery lata wywalczyła „Solidarność” - napisał w liście do członków i sympatyków Związku szef „Solidarności” Piotr Duda.

czytaj więcej...
 
8 października 2019 r.

W 2020 r. wzrośnie odpis na fundusz socjalny

W przyszłym roku kwota odprowadzana na zakładowy fundusz świadczeń socjalnych (ZFŚS) za jednego pracownika będzie naliczana od wysokości przeciętnego wynagrodzenia z 2018 r. W efekcie odpis wzrośnie z 1271,20 zł do 1550,25 zł.

czytaj więcej...
 
Warszawa, 5 października 2019 r.

Ostatnia droga Kornela Morawieckiego. Marszałek senior spoczął na Powązkach

Kornel Morawiecki, działacz opozycji demokratycznej w PRL, założyciel „Solidarności Walczącej”, marszałek senior Sejmu VIII kadencji i ojciec premiera Mateusza Morawieckiego spoczął w sobotę na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach.

czytaj więcej...
 
3 października 2019 r.

Tadeusz Majchrowicz: Gdyby płaca minimalna była propozycją pracodawców, to wynosiłaby 1480 zł

To nie jest tak, że przestaną istnieć firmy i pracodawcy wymrą. Wystarczy sobie przypomnieć o tym co było podczas wprowadzania zakazu handlu w niedzielę - mówił w rozmowie dla Radia Zachód zastępca przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność" Tadeusz Majchrowicz.

czytaj więcej...
 
3 października 2019 r.

Niższy PIT, czyli wyższe zarobki!

Od 1 października zaczęła obowiązywać niższa stawka PIT. Większość Polaków zamiast dotychczasowych 18 proc. będzie płaciła 17-proc. podatek. Jednocześnie ponaddwukrotnie podwyższone zostały koszty uzyskania przychodu. To w praktyce oznacza podwyżkę wynagrodzeń ok. 25 mln Polaków.

czytaj więcej...