Dziś jest: Czwartek 26 maja 2022 Imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny

Aktualności

Krosno, 17 lutego 2019 r.

Powitanie obrazu MB Robotników Solidarności w Parafii pw. Ducha Świętego w Krośnie

Po tygodniu przebywania w Kościele Ojców Kapucynów w Krośnie obraz Matki Bożej Robotników Solidarności, peregrynujący po Regionie Podkarpacie, został przekazany do Parafii pw. Ducha Świętego w Krośnie.

czytaj więcej...
 
Krosno, 14 lutego 2019 r.

Krosno Glass sprzedane. Paweł Szymański nowym właścicielem huty

Prezes Krosno Glass Paweł Szymański stał się właścicielem zakładu, którym dotychczas zarządzał. Krośnieńska huta po ponad dwóch latach ponownie trafia w polskie ręce.

czytaj więcej...
 
Sanok, 14 lutego 2019 r.

AUTOSAN: Cel – produkcja 500 autobusów rocznie i płace na poziomie średniej krajowej

Na przełomie 2018 i 2019 roku uchwałą Rady Nadzorczej na stanowisko prezesa Zarządu AUTOSAN sp. z o.o. powołany został Eugeniusz Szymonik. Nowy prezes spółki od lat związany jest z branżą autobusową. Jest założycielem i wieloletnim prezesem Spółki Mobilis, największej firmy transportowej w Polsce.

czytaj więcej...
 
Gdańsk, 13 lutego 2019 r.

„Wypracowujemy nową strategię”. W Gdańsku odbyło się spotkanie działu rozwoju

Dzisiaj w siedzibie NSZZ „Solidarność” w Gdańsku odbyło się spotkanie robocze działu rozwoju. Jak powiedziała w rozmowie z portalem Tysol.pl Magdalena Szymańska, celem rozmów jest wypracowanie nowej strategii, która poskutkuje wzrostem uzwiązkowienia.

czytaj więcej...
 
Krosno, 10 lutego 2019 r.

Matka Boża Robotników Solidarności zawitała do Kościoła Ojców Kapucynów w Krośnie

W niedzielę 10 lutego br. obraz Matki Bożej Robotników Solidarności peregrynujący po podkarpackiej ziemi zawitał do Kościoła Ojców Kapucynów w Krośnie.

czytaj więcej...
 
10 lutego 2019 r.

Zmarł ks. Prałat Eugeniusz Dryniak

W niedzielę, 10 lutego 2019 r., po ciężkiej chorobie, zmarł ks. Prałat Eugeniusz Dryniak, proboszcz Parafii pw. Św. Józefa Rzemieślnika w Nowym Zagórzu. Wielki Polak, Wielki Kapłan i Patriota. Przeżył zaledwie 63 lata.

czytaj więcej...
 
8 lutego 2019 r.

Ostatni wywiad Jana Olszewskiego dla Tygodnika Solidarność: Chcą zawłaszczyć tradycję Solidarności

- Widać wyraźnie, że tym, którzy organizują opozycję zależy, żeby zawłaszczyć tradycję „Solidarności”. To wykorzystywanie Wałęsy, Frasyniuka i paru innych osób do zupełnie innych interesów - mówił Jan Olszewski w 2017 roku w wywiadzie dla Tygodnika Solidarność przeprowadzonym przez Mateusza Kosińskiego.

czytaj więcej...
 
7 lutego 2019 r.

Nie ma zgody Solidarności na zawieranie porozumień z innymi centralami związkowymi

Obradujący 5 lutego Sztab Protestacyjno-Strajkowy NSZZ „Solidarność” ocenił dotychczasowy przebieg akcji informacyjnej skierowanej do parlamentarzystów prawicy. W ramach tej akcji przedstawiciele „Solidarności” odwiedzali biura posłów i senatorów, przekazując im postulaty naszego Związku.

czytaj więcej...
 
Sandomierz, 4-6 lutego 2019 r.

Szkolenie członków podkarpackiej „Solidarności”

W dniach 4-6 lutego br. w Sandomierzu odbyło się szkolenie dla 22-osobowej grupy działaczy związkowych z Regionu Podkarpacie NSZZ „Solidarność” nt. „Rola przedstawicieli NSZZ „Solidarność” w procesie legislacji i stanowienia prawa pracy”.

czytaj więcej...
 
5 lutego 2019 r.

Sztab zdecydował o kolejnych akcjach Solidarności

We wszystkich regionach odbyły się odwiedziny i spotkania z posłami i senatorami Zjednoczonej Prawicy w ramach akcji informacyjnej sztabu protestacyjno-strajkowego NSZZ „Solidarność”. Z większością parlamentarzystów udało się spotkać. Przekazano im stanowisko Związku z postulatami.

czytaj więcej...