Dziś jest: Czwartek 26 maja 2022 Imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny

Aktualności

30 stycznia 2020 r.

Piotr Duda w TVP Info: Skończyły się czasy niskich wynagrodzeń. Dzielmy się wypracowanym zyskiem

- To dla nas wielkie wyróżnienie, że wchodzimy w ten rok spotkaniem w Pałacu Prezydenckim z prezydentem RP Andrzejem Dudą. Związek zawodowy Solidarność niezmiennie walczy o prawa pracownicze i prawa związkowe, chociaż nie jest łatwo - mówił przewodniczący NSZZ Solidarność Piotr Duda...

czytaj więcej...
 
Warszawa, 29 stycznia 2020 r.

Piotr Duda: Te 40 lat to okres sukcesów, ale także trudów i walki

W Pałacu Prezydenckim odbyło się spotkanie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy z członkami Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” z okazji Jubileuszu 40-lecia powstania Związku. Głos na rozpoczęcie uroczystości zabrał przewodniczący Związku Piotr Duda.

czytaj więcej...
 
27 stycznia 2020 r.

Trzeba zadbać o pracowników 50+

Nie wszyscy pracownicy po 50., czy 60. roku życia myślą już o emeryturze. Spora grupa z nich chce nadal pracować. O czym powinni pamiętać i jakich zmian prawnych sami oczekują? O tym m.in. była mowa w audycji „Głos pracownika” na antenie Radia Gdańsk.

czytaj więcej...
 
23 stycznia 2020 r.

Czas na rozliczenie z fiskusem

Tak jak w roku poprzednim, na Związku Zawodowym spoczywa obowiązek przesyłania do Krajowej Administracji Skarbowej w formie elektronicznej sprawozdania finansowego (tj. bilans, rachunek zysków i strat, informacja dodatkowa) oraz deklaracji CIT-8.

czytaj więcej...
 
Krosno, Jasło, Brzozów, Sanok, 20-21 stycznia 2020 r.

Konwenty Przewodniczących

Pierwsze dni tygodnia, to spotkania Przewodniczącego Zarządu Regionu Podkarpacie Tadeusza Majchrowicza z Przewodniczącymi Organizacji Związkowych NSZZ „Solidarność” powiatów naszego Regionu w Krośnie, Jaśle, Brzozowie i Sanoku.

czytaj więcej...
 
21 stycznia 2020 r.

Prawdziwe oblicza wielkich sieci handlowych

- Pracownicy Castoramy boją się teraz wstąpić do związku, ze względu na to, że mogą spotkać się z represjami – mówił Maciej Marek, przewodniczący Komisji Oddziałowej NSZZ Solidarność przy Castorama Polska w Regionie Gdańskim w audycji „Głos pracownika” na antenie Radia Gdańsk.

czytaj więcej...
 
Warszawa - Żoliborz, 17-18 stycznia 2020 r.

102. warta przy grobie bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Kolejną wartę przy grobie Patrona naszego Związku - bł. ks. Jerzego Popiełuszki na warszawskim Żoliborzu pełnili związkowcy podkarpackiej „Solidarności”.

czytaj więcej...
 
16.01.2020 r.

Rząd realizuje kolejny ważny postulat „Solidarności”

Solidarność pozytywnie oceniła odmrożenie podstawy naliczania odpisu na ZFŚS w 2020 r. na poziomie drugiego półrocza 2018 r.

czytaj więcej...
 
15.01.2020 r.

Rozpoczynają się prace nad europejską płacą minimalną!

Komisja Europejska ogłosiła pierwszą fazę konsultacji z europejskimi partnerami społecznymi dotyczących sprawiedliwej płacy minimalnej. W ten sposób szefowa Komisji, Ursula von der Leyen, rozpoczyna realizację swej obietnicy złożonej jesienią ubiegłego roku.

czytaj więcej...
 
13 stycznia 2020 r.

Piotr Duda o 40-leciu powstania Solidarności: "Chcemy to wydarzenie pokazać całemu światu"

Powstanie Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”, który stał się zwieńczeniem polskiej drogi do wolności, to bez wątpienia jedno z najważniejszych wydarzeń w najnowszej historii Polski, Europy i Świata. W tym roku będziemy obchodzić 40. rocznicę tego wydarzenia.

czytaj więcej...