Dziś jest: Niedziela 26 czerwca 2022 Imieniny: Jana, Pawła, Miromira

Aktualności

6 czerwca 2016 r.

Wspólne stanowisko strony związkowej RDS o delegowaniu pracowników

Reprezentatywne centrale związkowe czyli NSZZ "Solidarność", FZZ oraz OPZZ w ramach Zespołu problemowego ds. prawa pracy Rady Dialogu Społecznego podjęły wspólne stanowisko w sprawie unijnej propozycji zmian w dyrektywie o delegowaniu pracowników.

czytaj więcej...
 
Krosno, 1 czerwca 2016 r.

Posiedzenie Prezydium Zarządu Regionu Podkarpacie NSZZ "Solidarność"

W dniu dzisiejszym w siedzibie Zarządu Regionu obradowało Prezydium Zarządu Regionu Podkarpacie NSZZ "Solidarność".

czytaj więcej...
 
1 czerwca 2016 r.

Minimalna stawka 12 zł od stycznia 2017 r.

Od 1 stycznia 2017 r. będzie obowiązywać minimalna stawka godzinowa ponad 12 zł (kwota będzie waloryzowana) dla pracujących na określonych umowach zlecenia oraz o świadczenie usług, w tym samozatrudnionych. Projekt ustawy został dziś przyjęty przez Radę Ministrów.

czytaj więcej...
 
Krosno 30 maja 2016 r.

Konwent Przewodniczących Organizacji Związkowych NSZZ "Solidarność"

W siedzibie Zarządu Regionu Podkarpacie NSZZ "Solidarność" w Krośnie odbył sie Konwent Przewodniczących Organizacji Związkowych NSZZ "Solidarność" z powiatów krośnieńskiego i brzozowskiego.

czytaj więcej...
 
30 maja 2016 r.

Rusza kampania informacyjna "Bezpieczni na starcie, zdrowi na mecie"

Co roku w Polsce w wypadkach przy pracy ginie 300 osób, a blisko 500 doznaje trwałego uszczerbku na zdrowiu. Ruszyła polska edycja europejskiej kampanii informacyjnej „Bezpieczni na starcie, zdrowi na mecie”, która ma przyczynić się do zapobiegania problemom zdrowotnym pracowników.
 
czytaj więcej...
 
24 maja 2016 r.

Ograniczenie handlu w niedzielę: jest już projekt ustawy

Solidarność handlowców złożyła w Sejmie projekt ustawy oraz wniosek o rejestrację komitetu inicjatywy obywatelskiej ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę wraz z uzasadnieniem. Pod wnioskiem potrzeba minimum 100 tys. podpisów.

czytaj więcej...
 
Warszawa, Żoliborz 21-22 maja 2016 r.

Kolejna warta Związkowców z naszego Regionu przy grobie bł. ks. Jerzego

W miniony weekend na warszawskim Żoliborzu odbyła się kolejna warta Związkowców z naszego Regionu przy grobie Patrona "Solidarności" - bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

czytaj więcej...
 
23 maja 2016 r.

46 proc. Polaków za zakazem handlu w niedzielę. Badanie TNS.

85 proc. Polaków przyznaje, że zdarza im się robić zakupy w niedzielę i święta, z czego 21 proc. robi to często; zarazem 46 proc. Polaków opowiada się za wprowadzeniem zakazu handlu w niedzielę i dni świąteczne - wynika z najnowszego raportu TNS Polska.

czytaj więcej...
 
Sanok 19 maja 2016 r.

Konwent Przewodniczących w Sanoku

W siedzibie Oddziału NSZZ "Solidarność" w Sanoku odbyło się spotkanie Przewodniczacych Komisji Zakładowych NSZZ "Solidarność" z zakładów pracy powiatu sanockiego. W spotkaniu uczestniczyli ponadto: Przewodniczący Zarządu Regionu Podkarpacie NSZZ "Solidarność" w Krośnie - Tadeusz Majchrowicz, oraz Z-ca Przewodniczacego, Skarbnik ZR - Andrzej Szall.

czytaj więcej...