Dziś jest: Wtorek 30 maja 2023 Imieniny: Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława

Aktualności

18 kwietnia 2017 r.

Piotr Duda w TVP INFO: To bardziej ustawa o ograniczeniu pracy w niedzielę, niż handlu

Powinniśmy tę ustawę nazywać ustawą o ograniczeniu pracy w niedzielę, a nie handlu – powiedział w przedświątecznym TVP INFO Piotr Duda, szef Solidarności.

czytaj więcej...
 
13 kwietnia 2017 r.

Jak uszczelnić system zwolnień chorobowych?

Wg. badań CBOS, ponad 80 procent z nas potępia wystawianie tzw. lewych zwolnień, ale co piąta osoba przyznała, że przynajmniej raz w życiu, korzystała z fikcyjnego zwolnienia. Roczne koszty zasiłków chorobowych w Polsce to kilkanaście miliardów zł.

czytaj więcej...
 
Lwów, 10 kwietnia 2017 r.

Budujcie siłę - "Solidarność" przeszkoliła związkowców z Ukrainy

Trenerzy Komisji Krajowej „Solidarności” przeszkolili we Lwowie grupę 20. związkowców z ukraińskiego VOSTA „VOLA”. To jedyny na Ukrainie, chrześcijański związek zawodowy afiliowany w EZA. Zastępca przewodniczącego „S” Tadeusz Machrowicz, jednocześnie organizator szkolenia nie ma wątpliwości, że to początek szerszej współpracy.

czytaj więcej...
 
Krosno, 3 kwietnia 2017 r.

Nowy Przewodniczący Komisji Zakładowaj NSZZ "Solidarność" w Urzędzie Miasta Krosna

W auli Urzędu Miasta Krosna, przy ul. Lwowskiej odbyły się wybory władz statutowych Organizacji Zakładowej NSZZ "Solidarność" w Urzędzie Miasta Krosna.

czytaj więcej...
 
Warszawa - Żoliborz, 1-2 kwietnia 2017 r.

Warta przy grobie bł. ks. Jerzego Popiełuszki

 Kolejną wartę przy grobie Patrona naszego Związku - bł. ks. Jerzego Popiełuszki na warszawskim Żoliborzu pełnili członkowie podkarpackiej "Solidarności".

 

czytaj więcej...
 
Gdańsk, 28-29 marca 2017 r.

"Rozwój jest naszym filarem"

28 i 29 marca odbyło się ogólnopolskie spotkanie koordynatorów ds. rozwoju. Uczestnicy warsztatów spotkali się w gdańskim hotelu DAL, aby opowiedzieć o swoich działaniach na rzecz poprawy uzwiązkowienia w regionach, wymienić się doświadczeniami z kampanii organizowania prowadzonych do tej pory oraz przedstawić pomysły i wizje, które pomogą usprawnić ich pracę w przyszłości.

czytaj więcej...
 
30 marca 2017 r.

Nauczycielska "Solidarność" NIE POPIERA akcji protestacyjnej zapowiadanej na 31 marca br.

NSZZ „Solidarność” nie popiera akcji protestacyjnej zapowiadanej na 31 marca br., ponieważ Krajowa Sekcja Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” nadal jest w trakcie negocjacji z rządem RP i oczekuje realizacji ustaleń w sprawie podwyżek płac w oświacie ze spotkania z premier Beatą Szydło w listopadzie ub. roku. W trakcie negocjacji NSZZ „Solidarność” sprzeciwiła się pomysłowi wprowadzenia kolejnych stopni awansu zawodowego. Prezydium Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” zadeklarowało, że będzie wspierało działania Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania -czytamy w komunikacie Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność".

czytaj więcej...
 
Warszawa - Żoliborz, 25-26 marca 2017 r.

Warta przy grobie bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Kolejną wartę przy grobie Patrona NSZZ "Solidarność" na warszawskim Żoliborzu pełnili Związkowcy z naszego Regionu.

czytaj więcej...
 
24 marca 2017 r.

Wspólna strategia płacowa europejskich związków zawodowych

Obradujący na Malcie Komitet Wykonawczy Europejskiej Konfederacji Związków Zawodowych przyjął rezolucję dotyczącą działań na rzecz podnoszenia najniższych wynagrodzeń pracowniczych.

czytaj więcej...
 
Warszawa, 21 marca 2017 r.

Prezydent i przewodniczący "S" wręczyli statuetki Pracodawca Przyjazny Pracownikom

Przestrzeganie przepisów, norm bezpieczeństwa i partnerstwo ze związkami zawodowymi to podbudowa dobrze funkcjonującej gospodarki, powiedział prezydent Andrzej Duda, w czasie wręczania 22 zakładom pracy certyfikatu Pracodawca Przyjazny Pracownikom.

czytaj więcej...