Dziś jest: Czwartek 26 maja 2022 Imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny

Aktualności

Sanok

Spotkanie z Andrzejem Kołodziejem

W czwartek 8 września br. o godz. 17:00 w Sali Gobelinowej Muzeum Historycznego w Sanoku odbędzie się spotkanie z Andrzejem Kołodziejem.

czytaj więcej...
 
Krosno, 1 września 2016 r.

Msza święta w 77. Rocznicę wybuchu II Wojny Światowej

W Bazylice Kolegiackiej Świętej Trójcy w Krośnie "FARA" odbyła się uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny, podczas której Słowo Boże wygłosił JE Bp. Józef Zawitkowski.

czytaj więcej...
 
1 września 2016 r.

Od dzisiaj umowa na piśmie przed podjęciem pracy

Od dzisiaj zaczynają obowiązywać przepisy, które wprowadzają obowiązek pisemnego zawarcia umowy o pracę lub potwierdzenia na piśmie jej warunków przed podjęciem pracy.

czytaj więcej...
 
Jasło, Sanok, 30-31 sierpnia 2016 r.

Msze święte w 36. rocznicę powstania NSZZ „Solidarność”

30 sierpnia br. w kościele pw. Św. Stanisława BM w Jaśle i 31 sierpnia br. w kościele Farnym w Sanoku zostały odprawione msze św. w 36. rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych i powstania NSZZ „Solidarność”.

czytaj więcej...
 
Krosno, 26 sierpnia 2016 r.

Krośnieńskie Huty Szkła mają oficjalnie nowego właściciela

KROSNO rozpoczyna nowy rozdział w swojej historii. Globalny fundusz inwestycyjny Coast2Coast Capital przejął firmę i zakończył tym samym trwający ponad siedem lat proces upadłości likwidacyjnej spółki.

 

czytaj więcej...
 
31 sierpnia 2016 r.

Dzień Solidarności i Wolności

Dzisiaj Dzień Solidarności i Wolności – polskie święto państwowe, obchodzone w rocznicę porozumień sierpniowych, ustanowione w celu upamiętnienia historycznego zrywu Polaków do wolności i niepodległości z 1980 roku, który zapoczątkował proces upadku komunizmu i wyzwolenia narodów Europy Środkowej i Wschodniej. Święto było obchodzone po raz pierwszy w 25 rocznicę porozumień sierpniowych w dniu 31 sierpnia 2005. Główne uroczystości odbyły się w Gdańsku.
czytaj więcej...
 
Warszawa - Żoliborz, 27-28 sierpnia 2016 r.

Warta przy grobie bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Kolejną wartę przy grobie bł. ks. Jerzego Popiełuszki na warszawskim Żoliborzu pełnili w ubiegły weekend Związkowcy z naszego Regionu. Tym razem byli to członkowie Organizacji Zakładowej NSZZ "Solidarność" w Sanockim Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o.

czytaj więcej...
 
Gdańsk, 27-28 sierpnia 2016 r.

Pogrzeb Inki i Zagończyka - Polska o was nie zapomni!

Na gdańskim Cmentarzu Garnizonowym pochowano Danutę Siedzikównę "Inkę" i Feliksa Selmanowicza "Zagończyka" - żołnierzy wyklętych zamordowanych w 1946 r. przez UB, których szczątki odnaleziono dopiero dwa lata temu. W uroczystościach wzięli udział m.in. prezydent Andrzej Duda, premier Beata Szydło oraz przewodniczący KK NSZZ "Solidarność" Piotr Duda.

czytaj więcej...
 
Krosno, 23 sierpnia 2016 r.

KOMUNIKAT WS. PIELGRZYMKI LUDZI PRACY NA JASNĄ GÓRĘ

Zarząd Regionu Podkarpacie NSZZ "Solidarnosć" w Krośnie organizuje wyjazd na XXXIV Ogólnopolską Pielgrzymkę Ludzi Pracy na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 17-18 września br.

czytaj więcej...
 
24 sierpnia 2016 r.

Zmarł Roman Lonc

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w wieku 62 lat zmarł Roman Lonc.

czytaj więcej...