Dziś jest: Poniedziałek 5 czerwca 2023 Imieniny: Waltera, Bonifacego, Dobromira

Aktualności

7 października 2020 r.

Świadczenie wyrównawcze dla działaczy opozycji antykomunistycznej

Od 15 października, osoby posiadające status działacza opozycji antykomunistycznej lub osoby represjonowanej z powodów politycznych, będą mogły ubiegać się o świadczenie wyrównawcze, jeśli pobierają: emeryturę, rentę inwalidzką albo rentę z tytułu niezdolności do pracy w wysokości niższej niż 2 400 zł brutto miesięcznie.

czytaj więcej...
 
7 października 2020 r.

Solidarność wzywa Rząd do rozmów w sprawie transformacji energetycznej. Żąda dokumentów!

- Wszystko wskazuje na to, że jesteśmy przez polski rząd błędnie informowani, jakoby Polska wynegocjowała własną drogę sprawiedliwej transformacji energetycznej. Nie wiemy też, co polski rząd zadeklarował w ramach negocjacji nowego unijnego budżetu, który jak przypominamy zakłada przede wszystkim realizację unijnej polityki „Sprawiedliwej transformacji” opartej o „Zielony ład” – napisała w stanowisku „Solidarność”.

czytaj więcej...
 
5 października 2020 r.

"Będzie realizował program ZP, a nie swój". PiS odpowiada Solidarności ws. nominacji Gowina

Jarosław Gowin, jako minister rozwoju i pracy będzie prowadził politykę Zjednoczonej Prawicy, a nie własną - zapewniał w poniedziałek w Polskim Radiu 24 szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski.

czytaj więcej...
 
2 października 2020 r.

Nadchodzi europejska płaca minimalna. Wiadomo już, ile będzie wynosić

W wyniku porozumienia centrali związków zawodowych z całej Unii Europejskiej doszło do porozumienia w sprawie mechanizmu ustalania wysokości płacy minimalnej w całej wspólnocie. Ma ona wynosić 50 proc. przeciętnego wynagrodzenia w danym kraju.

czytaj więcej...
 
Warszawa, 30 września 2020 r.

Pamięć o Solidarności Walczącej wciąż żywa

- Solidarność była fenomenem światowym, wielkim ruchem, który narodził się w Polsce w sierpniu 1980 roku. W noc wprowadzenia stanu wojennego, ten ruch został brutalnie stłamszony, a historia Rakowieckiej ponownie odżyła – mówił Jacek Pawłowicz, dyrektor Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych.

czytaj więcej...
 
29 września 2020 r.

"Głos pracownika": Ocenianie to nie produkcja ocen!

W ostatnim czasie mamy do czynienia z coraz większą liczbą zakażeń koronawirusem. W mediach pojawiły się informacje, że nauczyciele, w obawie przed zamknięciem szkół, próbują na zapas oceniać uczniów, wystawiając im tak często oceny, jak to tylko możliwe. Olga Zielińska z „Radia Gdańsk” zapytała Monikę Ćwiklińską, rzeczniczkę prasową Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność", co związek sądzi na ten temat.

czytaj więcej...
 
29 września 2020 r.

Wzrost bezrobocia przez COVID-19!

W związku z wprowadzonym w dniu 20 marca 2020 roku stanem epidemii spowodowanym wirusem SARS-CoV-2 i równoczesnym zamrożeniem gospodarki, wzrosła liczba osób pozostająca bez pracy. W maju br. alarmowano, iż przy utrzymywaniu stanu epidemii przez kilka miesięcy przyrost bezrobocia może być znaczny oraz, że Polska może borykać się z bezrobociem na poziomie przekraczającym 12 proc.

czytaj więcej...
 
28 września 2020 r.

Pracownicze plany kapitałowe - czy spełnią pokładane w nich nadzieje?

Dotychczasowe doświadczenia z kapitałowymi systemami zabezpieczenia na starość nie pozwalają na nadmierny optymizm. Najlepiej pokazuje to przykład Chile – kraju, który był jeszcze przed Polską prekursorem radykalnej reformy emerytalnej.

czytaj więcej...
 
Skarżysko-Kamienna, 26 września 2020 r.

XXV Pielgrzymka zbrojeniówki do Skarżyska-Kamiennej

26 września br. w Sanktuarium Matki Boskiej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej gościła jubileuszowa XXV Pielgrzymka Pracowników Przemysłu Zbrojeniowego i Lotniczego, w 40-tą rocznicę powstania NSZZ „Solidarność”.

czytaj więcej...
 
25 września 2020 r.

"S" domaga się pełnego odmrożenia wysokości odpisów na zakładowy fundusz świadczeń socjalnych

Prezydium Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” negatywnie opiniuje projekt ustawy o szczególnych rozwiązaniach służących realizacji ustawy budżetowej na rok 2021 z dnia 27 sierpnia 2020 r. Prezydium KK domaga się pełnego odmrożenia wysokości odpisów na zakładowy fundusz świadczeń socjalnych, co będzie miało pozytywny wpływ na budżet poprzez zwiększenie wpływów podatkowych z tytułu wzrostu konsumpcji.

czytaj więcej...