Dziś jest: Czwartek 26 maja 2022 Imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny

Aktualności

8 września 2021 r.

"Głos pracownika": Solidarność wywalczyła wzrost płac w budżetówce

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom premier Mateusz Morawiecki obiecał podwyżki dla budżetówki. To był jeden z ważniejszych postulatów Solidarności. Piotr Duda zapowiedział, że związek będzie zabiegał o 12% wzrostu wynagrodzeń.

czytaj więcej...
 
Krosno, 6 września 2021 r.

Posiedzenie Zarządu Regionu Podkarpacie

W dniu 6 września br. w siedzibie Regionu Podkarpacie NSZZ "Solidarność" w Krośnie odbyło się kolejne posiedzenie Zarządu Regionu.

czytaj więcej...
 
6 września 2021 r.

Zmarł Marian Adamiak

Z głębokim żalem informujemy, że w dniu 4.09.2021 r. zmarł nasz Kolega Marian Adamiak, wieloletni Przewodniczący Komisji Zakładowej NSZZ "Solidarność" w Spółdzielni Mieszkaniowej w Sanoku.

czytaj więcej...
 
Sanok, 4 września 2021 r.

Spotkanie w sprawie Polskiego Ładu

4 września 2021 r. w sali Gobelinowej usytuowanej w podziemiu dziedzińca Sanockiego Zamku odbyło się spotkanie z Wicemarszałkiem Sejmu Ryszardem Terleckim i Wicemarszałkiem Senatu Markiem Pękiem w sprawie Polskiego Ładu.

czytaj więcej...
 
3 września 2021 r.

Piotr Duda: Pracownicy budżetówki dostaną podwyżki! Jest deklaracja premiera

Padła deklaracja, która została wpisana w projekt ustawy budżetowej na 2022 r. Tak, pracownicy sfery finansów publicznych, będziecie mieli podwyżki. Jest to deklaracja złożona przez polski rząd i jego szefa premiera Mateusza Morawieckiego – zapowiedział podczas uroczystości 41. rocznicy Porozumienia Jastrzębskiego przewodniczący NSZZ „Solidarność” Piotr Duda.

czytaj więcej...
 
2 września 2021 r.

Wiele zmian podatkowych wychodzi naprzeciw wieloletnim postulatom „Solidarności”

Podniesienie kwoty wolnej od podatku do 30 tys. zł oraz pierwszego progu podatkowego do 120 tys., na której skorzystają pracownicy i emeryci z niskimi dochodami, wychodzą naprzeciw wieloletnim postulatom Związku, zapisanym w Uchwale Programowej Krajowego Zjazdu Delegatów. Mimo to Prezydium Komisji Krajowej zgłasza do rządowego projektu szereg istotnych uwag.

czytaj więcej...
 
Jasło, Sanok, 31 sierpnia 2021 r.

Obchody 41. rocznicy powstania NSZZ „Solidarność” w Regionie Podkarpacie

Jasielskie obchody 41. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych i powstania NSZZ „Solidarność” rozpoczęły się w budynku Zespołu Szkół nr 4 uroczystym otwarciem Izby Pamięci NSZZ „Solidarność” im. Jerzego Polaka, Jaślanina z urodzenia, działacza „Solidarności” i działacza polonijnego w USA.

czytaj więcej...
 
Gdańsk, 31 sierpnia 2021 r.

Piotr Duda: To nasz obowiązek, aby realizować postulaty naszych bohaterów z 1980 roku

We wtorek 31 sierpnia odbywały się w Gdańsku uroczystości upamiętniające 41. rocznicę Sierpnia 1980 i powstanie NSZZ „Solidarność”, a także 33. rocznicę strajków z maja i sierpnia 1988 roku, w których wziął udział przewodniczący KK NSZZ "Solidarność" Piotr Duda.

czytaj więcej...
 
31 sierpnia 2021 r.

21 Postulatów. Zrealizowane? Niezrealizowane?

Wielkim symbolem strajków sierpnia 1980 r. było 21 postulatów, które spisane na tablicach zawisły na bramie Stoczni Gdańskiej. Czy w dzisiejszej rzeczywistości, 40 lat po strajkach sierpnia, postulaty te są wciąż aktualne?

czytaj więcej...
 
30 sierpnia 2021 r.

Zaproszenie na obchody rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych

31 sierpnia br. przypada 41. rocznica podpisania Porozumień Sierpniowych i powstania Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego"Solidarność".

czytaj więcej...