Dziś jest: Niedziela 26 czerwca 2022 Imieniny: Jana, Pawła, Miromira

Aktualności

Kopenhaga, 7 grudnia 2018 r.

Anna Wolańska członkiem Rady Generalnej MKZZ

Dobiegł końca Kongres Międzynarodowej Konfederacji Związków Zawodowych w Kopenhadze. Jednym z zadań Kongresu był wybór Rady Generalnej tej organizacji. Składa się ona z 88 członków. W skład tego gremium weszła Anna Wolańska reprezentująca NSZZ „Solidarność”.

czytaj więcej...
 
6 grudnia 2018 r.

Niedzielne ograniczenie handlu dobrze funkcjonuje

Po wprowadzeniu ograniczenia nie odnotowaliśmy strat, ani zwolnień. Wręcz przeciwnie, do tego bardzo poprawiła się atmosfera wśród pracowników - ocenił w programie Forum Gospodarcze na TVP Gdańsk ostatnie 9 miesięcy Marek Theus, prezes sieci Merco, zatrudniającej ponad 3000 pracowników.

czytaj więcej...
 
4 grudnia 2018 r.

Sejm chce pozbawić PIP 20 mln zł! Solidarność protestuje

Prezydium Komisji Krajowej sprzeciwia się ograniczeniu finansowania Państwowej Inspekcji Pracy i wnosi o wycofanie poprawki, którą przyjęła sejmowa komisja finansów, a która zakłada obniżenie finansowania PIP aż o 20 mln zł. To znacząco może ograniczyć aktywność inspekcji, na co Solidarność nie może się zgodzić.

czytaj więcej...
 
4 grudnia 2018 r.

Szczęść Boże Górnikom!

Z okazji górniczego święta „Barbórki” życzymy wszystkim Górnikom, Pracownikom kopalń i ich Rodzinom wszelkiej pomyślności oraz wytrwałości w ciężkiej i niebezpiecznej pracy.

czytaj więcej...
 
Kopenhaga, 3 grudnia 2018 r.

Kongres Międzynarodowej Konfederacji Związków Zawodowych w Kopenhadze

W Kopenhadze rozpoczął się Kongres Międzynarodowej Konfederacji Związków Zawodowych. W czasie obrad, które potrwają do 7 grudnia zostaną m.in. wybrane nowe władze MKZZ. Ponadto, Kongres określi priorytety MKZZ na najbliższą, 4-letnią kadencję.

czytaj więcej...
 
Szczepańcowa, 2 grudnia 2018 r.

Obraz MB Robotników Solidarności zawitał do Szczepańcowej

Po tygodniu przebywania w parafii pw. Wszystkich Świętych we Wrocance obraz Matki Bożej Robotników Solidarności, peregrynujący po podkarpackiej ziemi, zawitał do kościoła pw. Św. Rafała Kalinowskiego w Szczepańcowej.

czytaj więcej...
 
30 listopada 2018 r.

Solidarność negatywnie o projekcie PSL: Dyskryminujący i bardzo kosztowny

Obywatelski projekt ustawy „Emerytura bez podatku” dyskryminuje inne grupy społeczne i stoi w sprzeczności z art. 84 konstytucji. Prezydium Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” negatywnie oceniło projekt złożony przez PSL, zwracając uwagę, że najniższe emerytury powinny być zarówno systemowo waloryzowane jak i systematycznie należy zwiększać dla wszystkich kwotę wolną od podatku.

czytaj więcej...
 
29 listopada 2018 r.

ZPP nie ma pojęcia o dialogu. Przekazuje nieprawdziwe informacje i manipuluje

Komunikat Prezydium Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” w sprawie konferencji prasowej Związku Przedsiębiorców i Pracodawców pt. „Rada Dialogu Społecznego bez ZPP działa nielegalnie”, która odbyła się w dniu 28 listopada 2018 r.

czytaj więcej...
 
28 listopada 2018 r.

Zmarł Marian Boroń

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 27 listopada 2018 r. zmarł nasz Kolega Marian Boroń, długoletni członek Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” w Spółdzielni Pracy Transportu Mleczarskiego w Sanoku.

czytaj więcej...
 
Warszawa, 27 listopada 2018 r.

Wręczono nagrody Głównego Inspektora Pracy - wśród wyróżnionych Marcin Majka

W dniu 27 listopada 2018 r. w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego w Warszawie odbyła się Gala XXV edycji konkursu „Pracodawca Organizator Pracy Bezpiecznej” pod honorowym patronatem Pana Marka Kuchcińskiego, Marszałka Sejmu RP.

czytaj więcej...