Dziś jest: Wtorek 30 maja 2023 Imieniny: Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława

Aktualności

Krosno, 22 września 2017 r.

Międzyzakładowe Zebranie Delegatów Organizacji Międzyzakładowej NSZZ "Solidarność" w BWI Poland Technologies Sp. z o.o.

W zakładzie pracy BWI Poland Technologies Sp. z o.o. odbyło się sprawozdawcze Międzyzakładowe Zebranie Delegatów Organizacji Międzyzakładowej NSZZ "Solidarność" w BWI Poland Technologies Sp. z o.o.

czytaj więcej...
 
Korczyna, 20 września 2017 r.

Wyróżnienie "Za zasługi dla kolarstwa polskiego" dla Wójta Gminy Korczyna

Podczas Sesji Rady Gminy Korczyna, Przewodniczący Zarządu Regionu Podkarpacie Tadeusz Majchrowicz, w imieniu NSZZ "Solidarność" oraz Jan Muzyka radny powiatu jasielskiego w imieniu Polskiego Związku Kolarskiego wręczyli odznaczenie "Za zasługi dla kolarstwa polskiego" Wójtowi Gminy Korczyna - Janowi Zychowi, oraz Elżbiecie Rajchel - Inspektorowi ds. Obrony i ochrony przeciwpożarowej.

czytaj więcej...
 
Krosno, 19 września 2017 r.

Msza święta w intencji Ojczyzny, Ludzi Pracy i NSZZ "Solidarność"

Stało się juz tradycją, iż każdego 19-tego dnia miesiąca w kościele pw. św. Wojciecha i MB Częstochowskiej, odbyła się Msza Święta w intencji Ojczyzny, Ludzi Pracy i NSZZ "Solidarność".

czytaj więcej...
 
Częstochowa, 17 września 2017 r.

35. Pielgrzymka Ludzi Pracy. Solidarność u tronu Jasnogórskiej Pani

Zakończyła się 35. Pielgrzymka Ludzi Pracy zainicjowana przez bł. ks. Jerzego Popiełuszkę w 1983 roku. W tym roku Solidarność pielgrzymowała pod hasłem: "Matka sprawiedliwości społecznej nauczycielką miłosierdzia". Mszy św. przewodniczył abp Józef Kupny, metropolita wrocławski i Krajowy Duszpasterz Ludzi Pracy. Na Jasnej Górze zgromadzili się m.in. rodzina bł. ks. Jerzego, minister Stanisław Szwed, zastępca Głównego Inspektora Pracy, parlamentarzyści. Odczytany został także list prezydenta Andrzeja Dudy.

czytaj więcej...
 
Warszawa, 16 września 2017 r.

Ręce precz od Polski - Solidarność protestowała przeciwko ingerencji Komisji Europejskiej

To była pierwsza demonstracja zorganizowana przez NSZZ Solidarność przeciwko zapowiedziom Komisji Europejskiej o próbach nacisku na rząd Beaty Szydło w sprawie obniżenia wieku emerytalnego. – Jeśli będzie potrzeba, to pojedziemy protestować do Brukseli. Nie poddamy się – zapowiada Piotr Duda, przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ Solidarność.

czytaj więcej...
 
14 września 2017 r.

70. rocznica urodzin błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki

Minęło 70 lat od urodzin patrona "Solidarności" bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Duchowny został zamordowany w 1984 roku przez funkcjonariuszy IV departamentu MSW, zajmującego się zwalczaniem Kościoła katolickiego.

czytaj więcej...
 
13 września 2017 r.

Komisja Europejska zaniepokojona różnicą w wieku emerytalnym w Polsce

Polska jest jedynym krajem w Unii Europejskiej, w którym wiek emerytalny kobiet i mężczyzn nie jest albo równy, albo w trakcie zrównywania. Unijna komisarz ds. zatrudnienia Marianne Thyssen napisała w tej sprawie do przewodniczącego KK NSZZ „Solidarność” Piotra Dudy informując, że KE podejmuje stosowne działania, jeżeli to jest niezbędne do zapobiegania dyskryminacji. O sporze w sprawie wieku emerytalnego w Polsce mówiła w Polskim Radiu 24 Barbara Surdykowska z biura eksperckiego KK NSZZ „Solidarność”.

czytaj więcej...
 
Chyrowa, 9 września 2017 r.

Szkolenie dla członków OM NSZZ "Solidarność" w Krosno Glass Sp. z o.o.

W ośrodku szkoleniowym w Chyrowej odbyło się szkolenie dla członków Organizacji Międzyzakładowej NSZZ "Solidarność" w Krosno Glass Sp. z o.o. Temat szkolenia, które przeprowadziła Maryla Kościńska - Ekspert Działu Szkoleń i Rozwoju Związku Komisji Krajowej, stanowiły "Kompetencje społeczne liderów związkowych".

czytaj więcej...
 
Warszawa - Żoliborz, 8-9 września 2017 r.

74. Warta przy grobie bł. ks. Jerzego Popiełuszki

 

Kolejną wartę przy grobie Patrona NSZZ "Solidarność" bł. ks. Jerzego Popiełuszki pełnili na warszawskim Żoliborzu Związkowcy z naszego Regionu. Tym razem byli to członkowie Organizacji Zakładowej NSZZ "Solidarność" w Sanok Rubber Company S.A.

 

czytaj więcej...
 
8 września 2017 r.

Zbiórka na pomoc poszkodowanym podczas nawałnicy

Jeżeli chcesz pomóc osobom, które w jakikolwiek sposób ucierpiały w wyniku nawałnic 11/12 sierpnia, możesz to zrobić nie ruszając się z domu. W zbiórkę na rzecz poszkodowanych włączyła się także "Solidarność".

czytaj więcej...