Dziś jest: Niedziela 26 czerwca 2022 Imieniny: Jana, Pawła, Miromira

Aktualności

Krosno, 26 sierpnia 2016 r.

Krośnieńskie Huty Szkła mają oficjalnie nowego właściciela

KROSNO rozpoczyna nowy rozdział w swojej historii. Globalny fundusz inwestycyjny Coast2Coast Capital przejął firmę i zakończył tym samym trwający ponad siedem lat proces upadłości likwidacyjnej spółki.

 

czytaj więcej...
 
31 sierpnia 2016 r.

Dzień Solidarności i Wolności

Dzisiaj Dzień Solidarności i Wolności – polskie święto państwowe, obchodzone w rocznicę porozumień sierpniowych, ustanowione w celu upamiętnienia historycznego zrywu Polaków do wolności i niepodległości z 1980 roku, który zapoczątkował proces upadku komunizmu i wyzwolenia narodów Europy Środkowej i Wschodniej. Święto było obchodzone po raz pierwszy w 25 rocznicę porozumień sierpniowych w dniu 31 sierpnia 2005. Główne uroczystości odbyły się w Gdańsku.
czytaj więcej...
 
Warszawa - Żoliborz, 27-28 sierpnia 2016 r.

Warta przy grobie bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Kolejną wartę przy grobie bł. ks. Jerzego Popiełuszki na warszawskim Żoliborzu pełnili w ubiegły weekend Związkowcy z naszego Regionu. Tym razem byli to członkowie Organizacji Zakładowej NSZZ "Solidarność" w Sanockim Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o.

czytaj więcej...
 
Gdańsk, 27-28 sierpnia 2016 r.

Pogrzeb Inki i Zagończyka - Polska o was nie zapomni!

Na gdańskim Cmentarzu Garnizonowym pochowano Danutę Siedzikównę "Inkę" i Feliksa Selmanowicza "Zagończyka" - żołnierzy wyklętych zamordowanych w 1946 r. przez UB, których szczątki odnaleziono dopiero dwa lata temu. W uroczystościach wzięli udział m.in. prezydent Andrzej Duda, premier Beata Szydło oraz przewodniczący KK NSZZ "Solidarność" Piotr Duda.

czytaj więcej...
 
Krosno, 23 sierpnia 2016 r.

KOMUNIKAT WS. PIELGRZYMKI LUDZI PRACY NA JASNĄ GÓRĘ

Zarząd Regionu Podkarpacie NSZZ "Solidarnosć" w Krośnie organizuje wyjazd na XXXIV Ogólnopolską Pielgrzymkę Ludzi Pracy na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 17-18 września br.

czytaj więcej...
 
24 sierpnia 2016 r.

Zmarł Roman Lonc

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w wieku 62 lat zmarł Roman Lonc.

czytaj więcej...
 
Krosno, 23 sierpnia 2016 r.

Już ponad 1500 członków podkarpackiej "Solidarności" posiada Elektroniczną Legitymację Członkowską

Zarząd Regionu Podkarpacie NSZZ "Solidarność" w związku z pilotażem wdrożenia Elektronicznej Legitymacji Członkowskiej wydał pierwszą transzę legitymacji.

czytaj więcej...
 
Krosno, 19 sierpnia 2016 r.

Msza święta w intencji Ojczyzny, Ludzi Pracy i NSZZ "Solidarność"

Po raz kolejny w kościele pw. św. Wojciecha i MB Częstochowskiej odbyła się msza święta w intencji Ojczyzny, Ludzi Pracy i NSZZ "Solidarność".

czytaj więcej...
 
Krosno, 19 sierpnia 2016 r.

Posiedzenie Zarządu Regionu Podkarpacie NSZZ "Solidarność"

19. sierpnia br. od godziny 9:00 w swojej krośnieńskiej siedzibie obradował Zarząd Regionu Podkarpacie NSZZ "Solidarność".

czytaj więcej...
 
Krosno, 15 sierpnia 2016 r.

Uroczystości w dniu Święta Wojska Polskiego

W dniu Święta Wojska Polskiego i 96. rocznicę Bitwy Warszawskiej na krośnieńskim Rynku została odprawiona polowa uroczysta Msza Święta w intencji żołnierzy poległych w wojnie polsko-bolszewickiej i innych bojach o niepodległość Ojczyzny.

czytaj więcej...