Dziś jest: Czwartek 26 maja 2022 Imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny

Aktualności

Krosno, 7 listopada 2016 r.

Posiedzenie Zarządu Regionu Podkarpacie NSZZ "Solidarność"

W siedzibie Regionu Podkarpacie NSZZ "Solidarność" w Krośnie odbyło się pierwsze po Walnym Zebraniu Delegatów posiedzenie Zarządu Regionu.

czytaj więcej...
 
Krosno, 31 października 2016 r.

Międzyzakładowe Zebranie Delegatów Organizacji Międzyzakładowej NSZZ "Solidarność" w Krosno Glass Sp. z o.o.

W przeddzień Święta Wszystkich Świętych w sali stołówki Krosno Glass Sp. z o.o. odbyło się Międzyzakładowe Zebranie Delegatów Organizacji Międzyzakładowej NSZZ "Solidarność" w Krosno Glass Sp z o.o. Było to pierwsze zebranie na tym szczeblu po zmianie pracodawcy. Poprzednie MZD odbywało się jeszcze pod szyldem Krośnieńskich Hut Szkła S.A. w upadłości likwidacyjnej.

czytaj więcej...
 
28 października 2016 r.

Prezydium KK o najniższym wynagrodzeniu pracowników w służbie zdrowia

"Solidarność" przyznaje, że projekt Ministra Zdrowia wychodzi naprzeciw oczekiwaniom i postulatom Związku, jednak nadal wzbudza liczne zastrzeżenia. Obradujące w Gdańsku prezydium KK podjęło decyzję ws. projektu ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego pracowników wykonujących zawody medyczne zatrudnionych w podmiotach leczniczych.

czytaj więcej...
 
24 października 2016 r.

Piotr Duda o pracy w Radzie Dialogu Społecznego na antenie PR24

Wypracowaliśmy przez ten rok wiele wspólnych rozwiązań ważnych dla polskiej gospodarki oraz dotyczących spraw społecznych. Trzeba też było zorganizować całą instytucję – mówił w Polskim Radiu 24 w rozmowie z Anną Grabowską przewodniczący NSZZ „Solidarność” Piotr Duda podsumowując swoją roczną kadencję na stanowisku szefa Rady Dialogu Społecznego.

czytaj więcej...
 
25 października 2016 r.

Uczestniczki czarnego marszu w Gdańsku poszły pod siedzibę Solidarności, a tam już czekał baner...

Zwolenniczki aborcji z czarnego protestu, wśród nich Henryka Krzywonos-Strycharska, pomaszerowały przed gdańską siedzibę NSZZ „Solidarność”. Chyba nie spodziewały się powitania, jakie przygotowali im związkowcy. Czekał na nie wywieszony na budynku baner...

czytaj więcej...
 
Warszawa - Żoliborz, 22-23 października 2016 r.

Warta przy grobie bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Kolejną wartę przy grobie bł. ks. Jerzego Popiełuszki na warszawskim Żoliborzu pełnili Związkowcy z naszego Regionu.

czytaj więcej...
 
Krosno, Jasło, 19 października 2016 r.

Uroczystości liturgiczne ku czci bł. ks. Jerzego Popiełuszki

W kościele parafialnym pw. św. Wojciecha i MB Częstochowskiej w Krośnie odbyły się uroczystości liturgiczne ku czci bł. ks. Jerzego Popiełuszki - Patrona NSZZ "Solidarność" - w dniu 32. rocznicy jego narodzin dla nieba.

czytaj więcej...
 
18 października 2016 r.

Stanowisko Komisji Krajowej w sprawie umowy CETA

Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” z ogromnym niepokojem obserwuje dotychczasowe działania przedstawicieli rządu RP dotyczące ewentualnego przyjęcia umowy CETA (ang. Comprehensive Economic and Trade Agreement) w obecnym kształcie. Za całkowicie niedopuszczalne uważamy wdrożenie tak kontrowersyjnego dokumentu bez przeprowadzenia wcześniej jakiejkolwiek publicznej debaty na temat konsekwencji tej decyzji.

czytaj więcej...
 
Krosno, 18 października 2016 r.

Toczą się rozmowy ws. regulacji płacowych w Krosno Glass Sp. z o.o., oraz KROSGLASS S.A.

W zakładach pracy Krosno Glass Sp. z o.o. oraz KROSGLASS S.A., które objęte są działaniem Organizacji Międzyzakładowej NSZZ "Solidarność" w Krosno Glass Sp. z o.o. toczą się rozmowy mające na celu ustalenia warunków organizacji pracy i  regulacji płac.

czytaj więcej...
 
16 października 2016 r.

Habemus papam – 38 lat temu Karol Wojtyła został wybrany papieżem

W poniedziałek 16 października 1978 roku z balkonu Bazyliki św Piotra w Watykanie padły słowa Habemus papam, po czym w oknie ukazał się Polak, arcybiskup krakowski kard. Karol Wojtyła. Pontyfikat Jana Pawła II w dużej mierze przyczynił się do upadku komunizmu w Europie Środkowo – Wschodniej.

czytaj więcej...