Dziś jest: Niedziela 28 maja 2023 Imieniny: Augustyna, Jaromira, Wilhelma

Aktualności

30 października 2020 r.

Komisja Europejska przedstawiła projekt dyrektywy o odpowiedniej płacy minimalnej

28 października 2020 r. Komisja Europejska przedstawiła projekt dyrektywy o odpowiedniej płacy minimalnej. Dyrektywa wskazuje, że państwa które posiadają ustawową płacę minimalną muszą uwzględnić rolę partnerów społecznych, a przy ustalaniu jej wysokości brać pod uwagę między innymi siłę nabywczą i wzrost wydajności pracy.

czytaj więcej...
 
29 października 2020 r.

Oburzenie po parodii manifestacji po śmierci Zbyszka Godlewskiego. Stanowisko Prezydium KK „S”

Nie ma dość ostrych słów, by wyrazić oburzenie po sparodiowaniu przez uczestników manifestacji w Gdyni Ofiary Grudnia 1970 – Zbyszka Godlewskiego - ocenia w swoim stanowisku Prezydium Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność".

czytaj więcej...
 
27 października 2020 r.

Pilne! Apel Przewodniczącego NSZZ "S" do Członków: Brońcie naszych kościołów

W związku z dramatycznymi wydarzeniami i atakami bojówkarzy na kościoły i zakłócaniem Mszy Świętych, Przewodniczący Piotr Duda apeluje o obronę świątyń.

czytaj więcej...
 
23 października 2020 r.

Cała Polska czerwoną strefą. Premier przedstawia nowe restrykcje

Liczba zachorowań w Polsce zbliża się do 15 tysięcy dziennie; liczba zajętych łóżek przekroczyła 10 tysięcy; 18 tysięcy - dostępnych - poinformował na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki, który w związku z rozwijającą się sytuacją epidemiologiczną przedstawił nowe restrykcje opracowane przez rząd.

czytaj więcej...
 
22 października 2020 r.

„Nie będziemy firmować fasady dialogu”. „Solidarność” występuje z RDS-u!

My jako „Solidarność”, a także nasi współpracownicy, którzy wchodzą w skład RDS, podjęliśmy decyzję, że z dniem dzisiejszym składamy rezygnację z członkostwa w RDS – poinformował podczas konferencji prasowej szef NSZZ „Solidarność” Piotr Duda.

czytaj więcej...
 
22 października 2020 r.

Oferta Pekao S.A. dla członków Związku

Jeżeli jesteś posiadaczem legitymacji członkowskiej NSZZ „Solidarność” to mamy dla Ciebie najnowszą ofertę Banku Pekao S.A.

czytaj więcej...
 
20 października 2020 r.

"Głos pracownika": Efektywność podczas pracy zdalnej

Wraz z ograniczeniami związanymi z zagrożeniem koronawirusem pracodawcy stanęli przed wyzwaniem zorganizowania w przedsiębiorstwach systemu pracy zdalnej. Wiele firm jednak napotyka na swojej drodze różne ograniczenia, zarówno techniczne, jak i prawne.

czytaj więcej...
 
20 października 2020 r.

Tarcza 5 - zapobieganie, przeciwdziałanie i zwalczanie COVID-19

Ustawa z 17 września 2020 r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw (tzw. Tarcza 5.0). została opublikowana w Dzienniku Ustaw z 23 września 2020 r. pod poz. 1639 i weszła w życie w dn. 16.10.2020 r.

czytaj więcej...
 
Warszawa-Żoliborz, 19 października 2020 r.

Tadeusz Majchrowicz: Bł. ks. Jerzy jest i pozostanie naszym przewodnikiem w codziennej działalności

"Błogosławiony ks. Jerzy jest i pozostanie naszym przewodnikiem w codziennej działalności" - powiedział w rozmowie z "Tygodnikiem Solidarność" po Mszy Świętej sprawowanej w kościele pw. św. Stanisława Kostki w Warszawie, w rocznicę porwania i zamordowania bł. księdza Jerzego Popiełuszki, Tadeusz Majchrowicz - Zastępca Przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność".

czytaj więcej...
 
19 października 2020 r.

36. rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Dzisiaj mija 36. rocznica męczeńskiej śmierci księdza Jerzego Popiełuszki. Kapłan został porwany i bestialsko zamordowany przez funkcjonariuszy SB. Tego dnia przypada również Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych.

czytaj więcej...