Dziś jest: Wtorek 30 maja 2023 Imieniny: Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława

Aktualności

1 grudnia 2020 r.

Odszedł Ryszard Świerz

Z głębokim żalem informujemy, że w dniu 27 listopada 2020 roku, w wieku 71 lat, zmarł Kolega Ryszard Świerz, współzałożyciel NSZZ "Solidarność" w PKP Jasło w 1980 roku.

czytaj więcej...
 
1 grudnia 2020 r.

"Głos pracownika": Czy znikną umowy „śmieciowe”?

Od nowego roku pracodawcy będą musieli zgłaszać do ZUS-u zawierane z pracownikami umowy o dzieło. Czy to pierwszy krok do oskładkowania wszystkich umów cywilno-prawnych?

czytaj więcej...
 
Krosno, 1 grudnia 2020 r.

Wydłużamy czas pracy biura Regionu

Informujemy, że od dnia 1 grudnia br. wydłużamy czas pracy biura Regionu Podkarpacie NSZZ "Solidarność" w Krośnie przy ul. Słowackiego 4.

czytaj więcej...
 
30 listopada 2020 r.

Apel działaczy Solidarności w obronie pamięci o Janie Pawle II

65 osób podpisało się pod apelem w obronie pamięci o Janie Pawle II. Wśród nich byli m.in.: Adam Borowski, Mirosława Łątkowska, Tadeusz Markiewicz, Roman Bielański, Wacław Holewiński, Krzysztof Wyszkowski, Jerzy Langer, Czesław Nowak.

czytaj więcej...
 
30 listopada 2020 r.

Od dziś musimy zakrywać nos i usta także w pracy. Nowe przepisy dot. maseczek

Do 27 grudnia br. obowiązuje zakrywanie ust i nosa w zakładach pracy, jeżeli w pomieszczeniu przebywa więcej niż jedna osoba - wynika z obowiązującego od soboty rozporządzenia Rady Ministrów. Pracodawca nadal jest zobowiązany zapewnić rękawiczki jednorazowe lub środki do dezynfekcji rąk.

czytaj więcej...
 
27 listopada 2020 r.

Prezydium "S": Apelujemy o odważną obronę pamięci i świętości naszego Papieża

- Apelujemy do członków i sympatyków naszego Związku o odważną i cierpliwą postawę w obronie pamięci i świętości naszego Papieża. To jego pontyfikat obudził w nas „Solidarność”, która wywalczyła Polakom niepodległą i demokratyczną Ojczyznę - podkreśla Prezydium KK NSZZ "Solidarność" w specjalnym apelu ws. obrony godności i dobrego imienia św. Jana Pawła II.

czytaj więcej...
 
26 listopada 2020 r.

Niedziela 6 grudnia będzie handlowa? Solidarność zabiera głos: "Jesteśmy zbulwersowani"

- Dla mnie to sytuacja nieodpowiedzialna ze strony rządzących. Jesteśmy zbulwersowani, tym bardziej że do projektu rękę dołożyły dwie organizacje związkowe - mówił podczas konferencji prasowej przewodniczący NSZZ Solidarność Piotr Duda, komentując złożony na stronach RCL projekt, zgodnie z którym niedziela 6 grudnia tego roku ma być handlową.

czytaj więcej...
 
25 listopada 2020 r.

Szczęść Boże Kolejarzom!

Z okazji Święta Kolejarza składam w imieniu Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność” najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności i dumy z wykonywanego zawodu wszystkim pracownikom polskich kolei. W sposób szczególny pozdrawiam Członków i sympatyków naszego Związku.

czytaj więcej...
 
Warszawa, 23 listopada 2020 r.

Przewodniczący "Solidarności" spotkał się z Głównym Inspektorem Pracy

O prawach pracowników w czasie pandemii, problemach z pracą zdalną, bezpieczeństwem pracowników handlu rozmawiał szef „Solidarności” Piotr Duda z Głównym Inspektorem Pracy Andrzejem Kwalińskim. To było pierwsze spotkanie po nominacji, która miała miejsce we wrześniu tego roku.

czytaj więcej...
 
23 listopada 2020 r.

Wykorzystanie środków zgromadzonych w PPK

Ustawa o pracowniczych planach kapitałowych określa sposób przeznaczenia środków zgromadzonych w PPK tak, aby zrealizowane zostały zasadnicze cele, dla których plany te zostały powołane do życia, przy jednoczesnym uwzględnianiu nadzwyczajnych potrzeb uczestników i ich rodzin, które mogą powstać w trakcie długiego okresu oszczędzania, a także ich sytuacji rodzinnej.

czytaj więcej...