Dziś jest: Wtorek 28 czerwca 2022 Imieniny: Ireneusza, Leona, Benigny

Aktualności

10 czerwca 2020 r.

Dwustronna inicjatywa partnerów społecznych ma pomóc starszym pracownikom

8 czerwca doszło do podpisania Porozumienia strony pracowników oraz strony pracodawców RDS na rzecz aktywnego starzenia się. Jest to element wdrażania w Polsce porozumienia europejskich partnerów społecznych z 8 marca 2017 r.

czytaj więcej...
 
9 czerwca 2020 r.

Porozumienie w mundurowej Solidarności

Przedstawiciele Solidarności Straży Granicznej, Służby Więziennej, Państwowej Straży Pożarnej i Policji podpisali 8 czerwca porozumienie o współpracy.

czytaj więcej...
 
9 czerwca 2020 r.

Komisja rozpoczyna dyskusję o przyszłości Europejskiego Filaru Praw Socjalnych

8 czerwca Komisja Europejska zorganizowała pierwsze „przesłuchanie” europejskich partnerów społecznych w związku z przygotowywaniem planu wdrożenia Europejskiego Filaru Praw Socjalnych.

czytaj więcej...
 
8 czerwca 2020 r.

Uczciwej płacy minimalnej powinien towarzyszyć sprawny system rokowań zbiorowych

3 czerwca Komisja Europejska rozpoczęła 2 fazę konsultacji z partnerami społecznymi na temat możliwych działań na rzecz stworzenia unijnych ram dla europejskiej płacy minimalnej. Zgodnie z postulatem EKZZ, dołączono do tego kwestię promowania rokowań zbiorowych jako podstawowego instrumentu ustalania płac.

czytaj więcej...
 
5 czerwca 2020 r.

Związkowa spółka DomS przedstawi specjalną ofertę dla członków Solidarności

Związkowa spółka DomS zarządza siedmioma ośrodkami wypoczynkowymi na Podhalu, w Górach Opawskich oraz w Polsce centralnej. Najbardziej popularnym ośrodkiem jest hotel HYRNY w Zakopanem, który znajduje się tuż przy Krupówkach. Jak się dowiedzieliśmy, spółka ma przedstawić specjalną ofertę dla członków Solidarności.

czytaj więcej...
 
5 czerwca 2020 r.

Prezydium KK: „Solidarność” nie pozwoli przehandlować wolnych niedziel

Nie ma żadnych przesłanek uzasadniających zawieszenie ograniczenia handlu w niedzielę. Postulat przywrócenia niedziel handlowych, poparty m.in. przez Forum Związków Zawodowych, jest nie do przyjęcia. „Solidarność” pod żadnym pozorem nie zamierza uczestniczyć w liberalizowaniu ustawy – czytamy w stanowisku Prezydium Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”.

czytaj więcej...
 
5 czerwca 2020 r.

Piotr Duda: Apeluję do marszałka Grodzkiego o szybkie procedowanie dodatku solidarnościowego

Podpisując 5 maja nową umowę programową z kandydatem na Prezydenta Andrzejem Dudą wskazywaliśmy, że jeden z postulatów może zostać bardzo szybko zrealizowany. I tak się dzisiaj stało.

czytaj więcej...
 
4 czerwca 2020 r.

Sukces Solidarności. Prezydent skierował do Sejmu projekt ustawy o dodatku solidarnościowym

1,4 tys. zł miesięcznie przez maksymalnie trzy miesiące dla osób zwolnionych z pracy po 31 marca br. przewiduje projekt ustawy o dodatku solidarnościowym, który prezydent Andrzej Duda skierował do Sejmu - poinformowała dziś Kancelaria Prezydenta. Projekt zakłada też podniesienie zasiłku dla bezrobotnych.

czytaj więcej...
 
4 czerwca 2020 r.

Piotr Duda: Dodatek solidarnościowy powinien być jeszcze przed I turą wyborów prezydenckich

Dodatek solidarnościowy może być wyższy niż 1300 zł – powiedział w rozmowie z Mateuszem Ratajczakiem na Money.pl szef Solidarności Piotr Duda. Wyraził pogląd, że rozwiązanie to powinno pojawić się jeszcze przed pierwszą turą wyborów prezydenckich.

czytaj więcej...
 
3 czerwca 2020 r.

Alfred Bujara: Nie można skutków kryzysu w handlu przerzucać na pracownika

- Nie można skutków kryzysu w handlu przerzucać na pracownika – mówił w Radiu eM Alfred Bujara, przewodniczący Sekcji Pracowników Handlu NSZZ Solidarność. Sprzeciwił się również uchyleniu zapisów ustawy ograniczającej handel w niedzielę.

czytaj więcej...