Dziś jest: Czwartek 26 maja 2022 Imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny

Aktualności

26 lipca 2021 r.

Posiedzenie Prezydium Zarządu Regionu

W dniu 26 lipca br. odbyło się w trybie hybrydowym, 30. w tej kadencji, posiedzenie Prezydium Zarządu Regionu Podkarpacie.

czytaj więcej...
 
26 lipca 2021 r.

Wyślij kwestionariusz informacyjny

Zarząd Regionu Podkarpacie NSZZ "Solidarność" przypomina, iż zgodnie z art. 251 ust. 2 Ustawy z dnia 23 maja 1991 r. o związkach zawodowych, Organizacje Zakładowe (Międzyzakładowe) zobowiązane są do przedstawienia pracodawcy informacji o liczbie członków (według stanu na dzień 30 czerwca) w terminie do 10 lipca 2021 r.

czytaj więcej...
 
20 lipca 2021 r.

Wspólne stanowisko central związkowych ws. założeń projektu budżetu państwa na 2022 rok

Prezentujemy wspólne stanowisko trzech central związkowych tj. Forum Związków Zawodowych, NSZZ „Solidarność” i Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych, w sprawie Założeń projektu budżetu państwa na rok 2022.

czytaj więcej...
 
Krosno, 19 lipca 2021 r.

Msza św. w intencji Ojczyzny, Ludzi Pracy i „Solidarności”

Od lat, każdego 19-tego dnia miesiąca, czyli w dniu śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki, Patrona NSZZ „Solidarność”, w Kościele pw. Św. Wojciecha i MB Częstochowskiej w Krośnie modlimy się w intencji Ojczyzny, Ludzi Pracy i „Solidarności”.

czytaj więcej...
 
15 lipca 2021 r.

Rychu i Zbychu zaczynają kampanię emerytur stażowych

Właśnie rozpoczyna się kampania edukacyjna dotycząca emerytur stażowych. NSZZ Solidarność postawiło sobie za cel, przedstawienie w jasny i przystępny sposób informacji o takiej opcji emerytalnej, która miałaby uzupełnić rozwiązania w obecnym systemie emerytalnym.

czytaj więcej...
 
13 lipca 2021 r.

RDS o założeniach budżetu państwa

12 lipca 2021 r. odbyło się posiedzenie plenarne Rady Dialogu Społecznego, na którym dyskutowano o założeniach projektu budżetu państwa, propozycjach średniorocznych wskaźników wzrostu wynagrodzeń w państwowej sferze budżetowej oraz wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę oraz minimalnej stawki godzinowej w roku 2022.

czytaj więcej...
 
12 lipca 2021 r.

Marek Lewandowski: To są mity, że emerytura stażowa będzie niska

Rzecznik prasowy Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”, który był gościem Radia Koszalin, odniósł się m.in. do projektu ustawy dotyczącego wprowadzenia emerytur stażowych.

czytaj więcej...
 
Sanok, 9 lipca 2021 r.

"Rozwój Związku" - II tura szkolenia

W piątek 9 lipca w Oddziale Regionu Podkarpacie w Sanoku zakończyło się dwudniowe szkolenie pn. "Rozwój Związku" prowadzone przez trenera Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność" Janusza Zabiegę.

czytaj więcej...
 
8 lipca 2021 r.

Piotr Duda o słowach Tuska ws. 500 plus: Nie przypominam sobie spotkań z Tuskiem i Kopacz w tak ważnej sprawie

Podczas jego nieobecności zrobiliśmy bardzo wiele. Przypomnę panu Tuskowi – pętaki nie pękają – przez ostatnie 6 lat udało się nam bardzo wiele zrobić dla polskich pracowników – powiedział na antenie Polskiego Radia 24 przewodniczący NSZZ „Solidarność” Piotr Duda.

czytaj więcej...
 
7 lipca 2021 r.

Obniżyliśmy wiek emerytalny. Teraz czas na „Emerytury za staż”

Od dzisiaj formalnie rusza obywatelska inicjatywa ustawodawcza „Emerytura za staż”. Zgodnie z postanowieniem Marszałek Sejmu Elżbiety Witek z dnia 30 czerwca br., która przyjęła wniosek o utworzeniu „Komitetu Obywatelskiej Inicjatywy Ustawodawczej ustawy o zmianie ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz zmianie niektórych ustaw” – można formalnie rozpocząć akcję zbiórki podpisów pod naszym projektem.

czytaj więcej...