Dziś jest: Piątek 24 marca 2023 Imieniny: Gabriela, Marka, Gabora

Aktualności

9 lutego 2022 r.

Zmarł Kazimierz Wysocki. Nauczyciel "Budowlanki" i działacz "Solidarności"

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 5 lutego br. zmarł w wieku 61 lat nasz Kolega Kazimierz Wysocki, wieloletni nauczyciel i wychowawca młodzieży w Zespole Szkół Architektoniczno-Budowlanych w Krośnie.

czytaj więcej...
 
9 lutego 2022 r.

O działaniach „Solidarności” na Jasnej Górze

Tadeusz Majchrowicz, zastępca przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” spotkał się wczoraj z duszpasterzami ludzi pracy, którzy jak co roku odbywają na Jasnej Górze swoje rekolekcje. Udział wziął również były zastępca przewodniczącego KK Bogdan Biś.

czytaj więcej...
 
7 lutego 2022 r.

"To łamanie prawa". Piotr Duda o obchodzeniu przez Intermarche ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę

Nie tylko na „placówkę pocztową” czy „dworzec kolejowy”, ale również na „czytelnię książek” sieci handlowe próbują omijać ograniczenie handlu w niedzielę. – To łamanie prawa – mówi jednoznacznie Piotr Duda, przewodniczący NSZZ „Solidarność”...

czytaj więcej...
 
4 lutego 2022 r.

T. Majchrowicz o nowelizacji ustawy dot. handlu w niedziele: sieci handlowe wreszcie przestaną bawić się w paczkomaty

Sieci handlowe wreszcie przestaną się bawić w paczkomaty. Bardzo długo na to czekaliśmy. Teraz już nie będą mogli działać pod pretekstem placówek pocztowych, jeśli przychody z tej działalności będą mniejsze niż 40 proc. przychodów ze sprzedaży.

czytaj więcej...
 
3 lutego 2022 r.

Piotr Duda o porozumieniu w sprawie Turowa: Gdybyśmy pozwolili, Turowa już by nie było

- Lepiej późno niż wcale – skomentował podpisane dzisiaj porozumienie z Czechami, kończące spór w sprawie Turowa Piotr Duda, szef „Solidarności”. To dobra wiadomość, szczególnie w kontekście gazowego szantażu Rosji.

czytaj więcej...
 
2 lutego 2022 r.

Odliczenia od dochodu za 2022 r. składek związkowych

W związku z pojawiającymi się pytaniami o odliczenia od dochodu składek związkowych wyjaśniamy, że tzw. Polski Ład wprowadził prawo do takiego odliczenia.

czytaj więcej...
 
1 lutego 2022 r.

Piotr Duda apeluje: Czas przywrócić Pracę do Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej

- Dzisiaj z powodu nieprzyjęcia ustawy o działach administracji państwowej, praca jest osierocona i nie ma jej formalnie pod żadnym z resortów, stąd mój apel. Praca powinna wrócić tam, gdzie była i skąd nigdy nie należało jej zabierać - zaznaczył w mediach społecznościowych Piotr Duda, przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność".

czytaj więcej...
 
31 stycznia 2022 r.

Od 1 lutego br. wchodzą w życie czasowe obniżki podatku VAT

Od wtorku 1 lutego do 31 lipca br. będzie obowiązywać niższa stawka VAT m.in. na paliwo, żywność, nawozy i gaz.

czytaj więcej...
 
28 stycznia 2022 r.

Prezydium KK negatywnie o zmianach do projektu ustawy o działaczach opozycji antykomunistycznej

Prezydium Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” na posiedzeniu w dniu 27 stycznia br. negatywnie zaopiniowało poselski projekt Klubu Parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej o zmianie ustawy o działaczach opozycji antykomunistycznej oraz osobach represjonowanych z powodów politycznych oraz niektórych innych ustaw.

czytaj więcej...
 
27 stycznia 2022 r.

Uroczystość liturgiczna ku czci bł. ks. Bronisława Markiewicza

W najbliższą niedzielę, 30 stycznia, przypada liturgiczne wspomnienie bł. ks. Bronisława Markiewicza, założyciela Zgromadzenia Świętego Michała Archanioła, patrona Regionu Podkarpacie NSZZ "Solidarność".

czytaj więcej...