Dziś jest: Wtorek 28 czerwca 2022 Imieniny: Ireneusza, Leona, Benigny

Piotr Duda po wideokonferencji: Wiele proponowanych rozwiązań jest do zaakceptowania. Czas na szczegóły

18 marca 2020 r.

Zakończyły się wstępne konsultacje reprezentatywnych central związkowych z rządem w sprawie "tarczy antykryzysowej". Wiele proponowanych rozwiązań jest do zaakceptowania, ale czekamy na szczegółowe zapisy - powiedział po rozmowie z minister Jadwigą Emilewicz i minister Marleną Maląg - Piotr Duda, szef "Solidarności". Zapowiada szczegółowe konsultacje gotowych aktów prawnych, które - jak deklaruje rząd - mają się pojawić w ciągu kilku dni.

W nietypowej formie - wideokonferencji - odbyło się spotkanie partnerów społecznych zasiadających w Radzie Dialogu Społecznego z rządem, który reprezentowany był przez minister rozwoju Jadwigę Emilewicz i minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlenę Maląg.

Komentując na gorąco jej przebieg, szef "Solidarności" Piotr Duda powiedział, że mając na uwadze powagę sytuacji są do zaakceptowania.

- Możemy się zgodzić w poczuciu odpowiedzialności na wiele propozycji, jak np. wydłużenie okresu rozliczeniowego - powiedział. W firmach gdzie są reprezentatywne związki zawodowe będzie się to musiało odbyć w drodze porozumienia z nimi, a tam gdzie ich nie ma, wprowadza to pracodawca w drodze regulaminu, ale musi ten fakt zgłosić do Państwowej Inspekcji Pracy, która oceni zasadność takiej zmiany.

Przewodniczący Związku zapowiedział wydanie w najbliższych godzinach bardziej szczegółowej informacji z rozmów z rządem.

Czytaj więcej: Tarcza antykryzysowa - podczas videokonferencji zgłosiliśmy kilka ważnych postulatów

Źródło: tysol.pl