Konstruktywny dialog II – mediacje i negocjacje dla członków NSZZ „Solidarność”

Projekt pod nazwą „Konstruktywny dialog II – mediacje i negocjacje dla członków NSZZ „Solidarność” umożliwił / wpłynął na podniesienie kompetencji z zakresu mediacji i negocjacji członków NSZZ „Solidarność” wszystkich szczebli uczestniczących w procesie dialogu społecznego, podniesie potencjał Związku jako partnera społecznego zdolnego odegrać konstruktywną, aktywna i efektywną rolę w procesie kształtowania i określania warunków realizacji polityk gospodarczych i społecznych.
Jest on współfinansowany z funduszy Unii Europejskiej w ramach środków EFS POKL V w ramach działania 5, poddziałania 2.
Okres trwania projektu to 01.VII.2012r. – 31.XII.2013r.
Obszar realizacji to cała Polska (wszystkie regiony NSZZ „Solidarność”. Projekt skierowany jest do liderów NSZZ „Solidarność” szczebla zakładowego, regionalnego i branżowego (krajowego). Szkoleniami objęte zostaną 424 osoby:
    100 mediatorów/mediatorek do rozwiązywania sporów i konfliktów zbiorowych,
    324 negocjatorów/negocjatorek liderów dialogu autonomicznego.
Projekt realizowany przez Komisję Krajową NSZZ „Solidarność umożliwi profesjonalne przygotowanie mediatorów i stworzenie Krajowej Sieci Mediatorów Związkowych, tym samym wsparty i upowszechniony zostanie istotny instrument dialogu społecznego jakim jest mediacja. Pozwoli również na usprawnienie rozwiązywania sporów i konfliktów zbiorowych na terenie całego kraju. Realizacja projektu przyczyni się do podniesienia świadomości pracowników, iż zachodzące w ich otoczeniu pracy  zmiany wynikają z konieczności dostosowywania się przedsiębiorstw do szybkich zmian gospodarczych oraz, że procesy te są stale monitorowane a podejmowane działania mają na celu znalezienie rozwiązań optymalnych dla zainteresowanych stron.