Warsztaty medialne dla Sekretariatu Przemysłu Chemicznego NSZZ „Solidarność”

W dniach 6-8 maja 2015 r. w Gdańsku w historycznej Sali BHP Stoczni Gdańskiej, odbyło się szkolenie medialne dla liderów z Sekretariatu Przemysłu Chemicznego NSZZ Solidarność. Szkolenie prowadziła Maria Kościńska, pracownik  Działu Szkoleń Komisji Krajowej. Uczestnicy mieli możliwość poznania następujących zagadnień:

•    Zastosowanie komunikacji społecznej i masowej w działalności związkowej
•    Retoryka – ćwiczenia praktyczne
•    „Jak prezentować przekaz – zasady werbalne i pozawerbalne” – ćwiczenia praktyczne z kamerą
•    „Język manifestacji i wieców” – warsztat praktyczny
•    Konferencje prasowe
•    Strona internetowa, Biuletyny informacyjne – Warsztat praktyczny

warsztaty

Jak pisać informacje, uczyła i przeprowadziła  warsztat praktyczny – Hanna Daszczyńska z Biura Prasowego Komisji Krajowej. Z tematyką warsztatu pracy rzecznika prasowego, zaznajomił uczestników, Marek Lewandowski – Rzecznik Prasowy Komisji Krajowej. Przeprowadził również warsztaty praktyczne tj. nagrywanie z kamerą wywiadu tzw. „setki”. Każdy z uczestników szkolenia, mógł sprawdzić swoje umiejętności przed kamerą oraz zobaczyć jakie popełnia błędy. Na zakończenie szkolenia, wszyscy uczestnicy otrzymali stosowne certyfikaty.

warsztaty

Dodatkowym, ponadplanowym elementem szkolenia, było półtoragodzinne spotkanie uczestników z wiceprzewodniczącym Komisji Krajowej – Tadeuszem Majchrowiczem. Takich dodatkowych elementów było więcej. Uczestnicy złożyli kwiaty pod pomnikiem stoczniowców, obejrzeli budynek Komisji Krajowej, między innymi salę Akwen w której obraduje Komisja Krajowa, zwiedzili historyczną Salę BHP Stoczni Gdańskiej. Jednym z momentów, który uczestnicy szkolenia zapamiętają zapewne na długo, było zwiedzanie Bazyliki św. Brygidy, po której oprowadzał ich sam proboszcz, przekazując wiele bardzo ciekawych informacji. Wieczorem była również możliwość zwiedzenia centrum Gdańska, po którym oprowadzał pracownik Komisji Krajowej – Zbigniew Łasek.

warsztaty

Szkolenie bardzo przydatne dla każdego lidera związkowego, prowadzone przez dobrych szkoleniowców i praktyków, sądzę, że wszyscy uczestnicy wrócili do domów z pełną satysfakcją, dobrze wykorzystanego i spędzonego czasu w kolebce Solidarności.

Miara Mirosław