NIE – dla patologii w miejscu pracy

Po raz kolejny Dział Szkoleń Komisji Krajowej, we współpracy z Działem Szkoleń Regionu Zagłębie Miedziowe NSZZ „Solidarność”, w dniach 30 czerwca – 1 lipca 2014 r., przeprowadził warsztaty „Stosunki międzyludzkie w miejscu pracy. W dużej mierze nacisk położono na mobbing, dyskryminację, stres i wypalenie zawodowe. Jak wynika z badań Polacy są najbardziej zestresowanym narodem w miejscu pracy. Dlatego wychodząc z propozycją radzenia sobie ze zjawiskami patologicznymi – postanowiono propagować ideę dobrych stosunków międzyludzkich w miejscu pracy. Związkowcy coraz częściej dostrzegają skutki złego traktowania przez pracodawcę pracownika i dlatego zamierzają przeciwstawiać się takim procederom. Po przeprowadzonej dyskusji – uczestnicy warsztatów uznali za słuszne, aby na forum związkowym wypracować mechanizmy walki z patologiami w miejscu pracy. W warsztatach wzięli udział przedstawiciele organizacji zakładowych w: Sanden Manufacturing Poland Sp. z o. o. w Polkowicach, Zespole Opieki Zdrowotnej w Złotoryi i oświaty lubińskiej. Szkolenie przeprowadziła Maryla Kościńska z Działu Szkoleń Komisji Krajowej.