Komunikacja społeczna dla toruńskich nauczycieli

W Ośrodku Szkoleniowo-Rekreacyjnym w Złotowie(koło Kruszwicy) zorganizowano w dniach 9-10.06.2014 r., pierwsze w nowej kadencji szkolenie dla 19 osobowej grupy nauczycieli związkowych z Regionu Toruńsko-Włocławskiego NSZZ „Solidarność”. Na tę swoistą inaugurację sezonu szkoleniowego przyjechał przewodniczący Zarządu Regionu Jacek Żurawski. Tematyka w dużej mierze była poświęcona relacjom interpersonalnym. Kolejne moduły szkoleniowe obejmowały: stres w miejscu pracy, wypalenie zawodowe i inteligencję emocjonalną.  Bardzo aktywnie związkowi nauczyciele brali udział w ćwiczeniach i wypełniali testy sprawdzające umiejętności interpersonalne. Wartością dodaną szkolenia była bardzo dobra pogoda i miła atmosfera. Na zakończenie szkolenia skorzystać można było z szybkiej przejażdżki motorówką po jeziorze Gopło. Zajęcia prowadziła: Maria Kościńska z Działu Szkoleń Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”.