Wysyłamy pocztówki do Ambasady Białorusi

• czwartek, 16 Lutego 2023
  • Zagranica

NSZZ Solidarność rozpoczęła akcję wysyłki pocztówek wyrażających protest wobec łamania elementarnych praw związkowych i praw człowieka na Białorusi. O akcji można przeczytać tutaj, a o samych osadzonych związkowcach tutaj. Do akcji przystępują kolejne struktury związku. Zobacz zdjęcia pocztówek w załączniku!
Przykładowo na zdjęciach towarzyszących tej informacji: Organizacja Międzyzakładowa NSZZ „Solidarność” w Volkswagen Poznań (Przewodniczący Piotr Olbryś); Alicja Skowron i Krzysztof Adamek (NSZZ Solidarność Roca Polska); Przewodniczący Sekretariatu Transportu Henryk Grymel.
Jak tło naszych działań zwracamy uwagę, że 15 lutego 2023 r. Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg spotkał się z prezydentem Polski Andrzejem Dudą, po czym politycy wzięli udział we wspólnej konferencji prasowej.
Jens Stoltenberg wspomniał na konferencji prasowej m.in. o tym, że rozmawiał z polskim prezydentem o Białorusi, która bierze udział w wojnę na Ukrainie po stronie Rosji. Na jej terytorium wciąż przebywają wojska rosyjskie, a władze białoruskie pogłębiają integrację polityczną i wojskową z Rosją.
– Wzywamy Białoruś do zaprzestania współudziału w tej wojnie – zaapelował sekretarz generalny NATO.
Pamiętajmy o wysyłaniu pocztówek! Związkowcy z Białorusi potrzebują naszego wsparcia i solidarności!
bs