Seminarium Informacyjne w Ustroniu

• poniedziałek, 06 Czerwca 2022
  • Regiony

9-10 czerwca w Ustroniu odbędzie się kolejne seminarium, na którym omówiony zostanie projekt pt. “Schematy Dialogu Społecznego dla Godnej Pracy w sektorze publicznym na poziomie samorządów”.

W seminarium weźmie udział m.in. Marek Bogusz, przewodniczący Regionu Podbeskidzie NSZZ „Solidarność”, Mirosław Pieczara, Radny Miasta Jaworzna, Andrzej Dudzik, przewodniczący NSZZ „Solidarność” Wodociągi Jaworzno, koordynator pilotażu w Jaworznie. Organizatorzy z Komisji Krajowej – kierownicy projektu Agnieszka Rybczyńska oraz eksperci Barbara Surdykowska i Sławomir Adamczyk.

Wnioski z raportu „Samorząd terytorialny a związki zawodowe – uwarunkowania, możliwości i perspektywy prowadzenia dialogu społecznego” przedstawi Sławomir Adamczyk, kierownik Biura Branżowego KK NSZZ „Solidarność”

Później odbędzie się dyskusja na temat postępowania w przypadku sytuacji konfliktowych i różnych napotykanych przeszkód. Uczestnicy także podzielą się doświadczeniami w zakresie prowadzenia dialogu.

Barbara Surdykowska, ekspert KK NSZZ „Solidarność” omówi rezultaty pilotażu przeprowadzonego w 2 samorządach miejskich i zapreentuje modele dialogu.

Pod koniec Seminarium odbędzie się dyskusja nad możliwościami zastosowania modelu w celu wzmocnienia dialogu w realiach samorządu miejskiego w Bielsku-Białej.

Celem trwającego projektu jest wzmacnianie dialogu społecznego na poziomie samorządów i związków zawodowych.

Organizatorzy liczą na zawieranie porozumień między pracodawcami i związkami zawodowymi, podobnie jak stało się to w pilotażowych miastach programu Jaworzna i Płocka.

Projekt otrzymał dofinansowanie z Norwegii w ramach Programu Dialog Społeczny – Godna Praca.

Formularz zgłoszeniowy indywidualny – Ustroń

pm