PUP w Zawierciu. Większość pracowników wstąpiła do Solidarności!

• czwartek, 11 Kwietnia 2024
  • Rozwój Związku

Już ponad połowa pracowników Powiatowego Urzędu Pracy w Zawierciu zapisała się do Solidarności. Organizacja związkowa powstała w urzędzie niespełna dwa miesiące temu, a do zapisania się do Związku zachęciła pracowników akcja promocyjna śląsko-dąbrowskich struktur Solidarności.

Akcja promocyjna

Na przełomie stycznia i lutego br. związkowcy z Regionu Śląsko-Dąbrowskiego odwiedzili kilkanaście urzędów pracy, zachęcając pracowników do wstępowania w szeregi największego związku zawodowego w Polsce, jakim jest NSZZ „Solidarność”. Poza omówieniem oczywistych korzyści wynikających z przynależności związkowej delegacje składały życzenia pracownikom z okazji Dnia Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia, dziękując im za ich codzienną pracę.

Wybrali Solidarność

– Już kilka lat temu myśleliśmy o założeniu związku, ale wtedy tego pomysłu nie sfinalizowaliśmy. Wizyta związkowców z Solidarności ponownie nas zmobilizowała do działania – stwierdziła Aleksandra Prudło, szefowa Solidarności w PUP w Zawierciu.

Pracownicy zawierciańskiego Urzędu jako priorytet dla swoich działań uznali zwiększenie poziomu płac. Nie powinno to nikogo dziwić, skoro zarobki większości osób zatrudnionych w PUP oscylują wokół płacy minimalnej.

– Zorganizowanie się w związku zawodowym otworzyło nam drogę do negocjacji płacowych. Wcześniej tego nie było. Mamy też wreszcie możliwość prowadzenia konsultacji z pracodawcą w innych spraw pracowniczych, np. w sprawie podziału środków z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych. To też jeden z naszych priorytetów – wskazała przewodnicząca Prudło.

W PUP w Zawierciu zatrudnionych jest 55 pracowników, z czego do Związku należy już 31 osób.

ZOBACZ TAKŻE: Przed manifestacją „S” przeciwko Zielonemu Ładowi. Nasz nowy spot wyświetlono już ponad milion razy