Podlasie wysyła pocztówki do Ambasady Republiki Białorusi

• poniedziałek, 06 Marca 2023
  • Zagranica

fot. Region Podlaski NSZZ Solidarność

Członkowie Regionu Podlaskiego podczas szkolenia związkowego włączyli się w ogólnopolską akcję NSZZ „Solidarność” i wysłali do białoruskiej ambasady kolejną już partię pocztówek sprzeciwiających się represjom wobec działaczy związkowych na Białorusi.

Niezależne związki zawodowe w Białorusi są traktowane przez reżim Łukaszenki jako zagrożenie dla tamtejszej dyktatury. Do tej pory liczba więźniów politycznych na Białorusi wyniosła już niemal 1450 osób. Wśród nich jest ponad 30 związkowców, którzy odbywają długie kary pozbawienia wolności w białoruskich więzieniach i łagrach.

Warto też pamiętać o represjach wobec mniejszości polskiej na Białorusi. Niedawno sąd w Grodnie skazał dziennikarza i działacza Związku Polaków na Białorusi Andrzeja Poczobuta na 8 lat więzienia.

Akcja wysyłania kartek pocztowych do Ambasady Republiki Białorusi w Polsce to wyraz sprzeciwu wobec okrutnych działań białoruskiego reżimu.

Na pocztówkach widnieją twarze Yaniny Malasz, Siarheija Antuszevicza, Aliaksandra Jaroszuka, Wasilija Berasneu, a także Uladzimira Zhurauka, Valiantsina Tseranevicha, Aliaksandra Kapshula.

W akcje, która powstała z inicjatywy Biura Zagranicznego Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” włączają się każdego dnia kolejni członkowie Związku.

Członkowie Regionu Podlaskiego podczas szkolenia związkowego pn. „Zasady działania Zakładowych Komisji Rewizyjnych” z wielką chęcią włączyli się w ogólnopolską akcję NSZZ „Solidarność” i wysłali do białoruskiej ambasady kolejną już partię pocztówek sprzeciwiających się represjom wobec działaczy związkowych na Białorusi.

źródło: Region Podlaski / tysol