Podbeskidzka Solidarność organizuje konkurs plastyczny

• poniedziałek, 22 Kwietnia 2024
  • Regiony

Ruszyła 3. edycja konkursu podbeskidzkiej Solidarności pt. „Solidarność to jedność serc, umysłów i rąk zakorzenionych w ideałach, które są zdolne przemieniać świat”. Na wykonanie i nadesłanie prac plastycznych uczniowie szkół średnich mają miesiąc.

Region Podbeskidzie NSZZ „Solidarność” wraz z podbeskidzką Sekcją Regionalną NSZZ „Solidarność” Oświaty i Wychowania po raz trzeci organizują konkurs plastyczny, którego celem jest propagowanie postaw patriotycznych, wiedzy o historii Polski XX wieku, a w szczególności o związku zawodowym Solidarność. Mogą w nim wziąć udział uczniowie szkół średnich z Regionu.

Tematyka prac

Prace powinny nawiązywać do motta konkursu –„Solidarność to jedność serc, umysłów i rąk zakorzenionych w ideałach, które są zdolne przemieniać świat” – oraz do jednej z rocznic przypadających w 2024 roku: męczeńska śmierć bł. ks. Jerzego Popiełuszki, pierwsza pielgrzymka Jana Pawła II do Ojczyzny, 40. rocznica powstania Solidarności.

Przygotowane prace plastyczne powinny być wykonane samodzielnie, dowolną techniką w formacie nie mniejszym niż A3 (w poziomie) i dostarczone w terminie do 24 maja br. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 3 czerwca 2024 roku, a tydzień później, 10 czerwca w siedzibie Zarządu Regionu odbędzie się uroczyste wręczenie nagród – a te robią wrażenie.

Atrakcyjne nagrody

Na zwycięzcę konkursu czeka nagroda pieniężna w wysokości 1000 złotych! Pozostali laureaci również nie odejdą z pustymi rękoma i mogą liczyć na atrakcyjne upominki, w tym na nagrodę za wygraną w internetowym plebiscycie, który rozstrzygnie się na facebookowej stronie podbeskidzkiej Solidarności.

Organizatorzy konkurs zachęcają uczestników, aby przed przystąpieniem do wykonania pracy plastycznej zapoznali się z biografią ks. Jerzego Popiełuszki oraz wpływem jego nauczania na rozwój i działalność związku zawodowego Solidarność, jak również z przebiegiem pielgrzymki Ojca Świętego do Polski w 1979 roku.

Kliknij, by zobaczyć proponowane materiały pomocnicze na stronie Regionu Podbeskidzie NSZZ „Solidarność”.

Pracę, kartę zgłoszenia oraz klauzulę informacyjną należy dostarczyć osobiście do sekretariatu Zarządu Regionu Podbeskidzie w godz. 8:00 – 16:00 lub za pośrednictwem Poczty do siedziby organizatora: NSZZ „Solidarność” Region Podbeskidzie – 43-300 Bielsko-Biała, ul. A. Asnyka 19 – do 24 maja 2024 r.

ZOBACZ TAKŻE: „Solidarność to być przy drugim”. Zakończyła się Ogólnopolska Pielgrzymka NSZZ „S” do Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski w Licheniu

źródło: Region Podbeskidzie