Menu

Podziel się historią

NSZZ "Solidarność" troszczy się o swoją historię tak bliską wielu z nas, ale coraz bardziej odległą i nieznaną młodemu pokoleniu. To jest dziedzictwo, do którego stale trzeba wracać.

Od lat Archiwum Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” gromadzi dokumenty i pamiątki związane z historią Związku, a jednocześnie historią oporu społeczeństwa wobec totalitarnej władzy.

Zwracamy się, do członków naszego Związku, do Regionów, Branż, organizacji zakładowych, do wszystkich, którzy w latach 1980-1989 r. uczestniczyli w polskiej drodze do niepodległości  o przekazywanie pamiątek do naszego Archiwum mieszczącego się w Gdańsku. 

Nasz adres:

Gdańsk, ul. Wały Piastowskie 24
tel. 58 308 43 92
archiwum@solidarnosc.org.pl

Niech nasze wspólne dziedzictwo znajdując się w Gdańsku, w symbolicznym miejscu narodzin „Solidarności”, będzie dla następnych pokoleń wielkim wzorem, świadectwem wiary, determinacji i poświęcenia, z jakim wspólnie walczyliśmy o wolną i niepodległą Ojczyznę.

powielacze1.JPG

Sprzęt poligraficzny przekazany Archiwum Komisji Krajowej przez Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Powielacze zostały zatrzymane w latach osiemdziesiątych przez Służbę Bezpieczeństwa.

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.