Pikietowała Solidarność Hoerbiger w Bolesławcu

• środa, 24 Kwietnia 2024
  • Regiony

Pikieta przed Hoerbiger w Bolesławcu / fot. NSZZ "S" Region Jeleniogórski

Pracownicy Hoerbiger w Bolesławcu pikietowali wczoraj przed zakładem.

Jak przekazali związkowcy, akcja informacyjna pod zakładem Hoerbiger w Bolesławcu przebiegła bardzo sprawnie i pokojowo.

„Rozmawialiśmy z pracownikami”

„Rozmawialiśmy z pracownikami, zachęcaliśmy ich do utworzenia związku zawodowego NSZZ Solidarność. Pomimo nieudanych prób przegonienia nas przez Pana Dyrektora i Panią Dyrektor zakładu, udało nam się poinformować kilkadziesiąt pracowników zakładu o ich prawach do zrzeszania się w związki zawodowe” – przekazali sami związkowcy.

Pracodawca chce przenieść produkcję?

Jak relacjonowały lokalne media, wśród protestujących znaleźli się Polacy i Niemcy. Co drudzy zjawili się w Bolesławcu w akcie solidarności z Polakami. Polscy związkowcy twierdzą z kolei, że pracodawca próbuje zastraszyć ich przeniesieniem produkcji do Niemiec, by utrudnić działalność związkową.

CZYTAJ TAKŻE: Związki zawodowe wynegocjowały ważne zmiany w Ponadzakładowym Układzie Zbiorowym Pracy w placówkach oświatowych w Rybniku

źródło: tysol.pl/bolec.info/istotne.pl