Szkolenie ma na celu podniesienie kompetencji przedstawicieli NSZZ „Solidarność” ze struktur branżowych w zakresie prawa pracy, dialogu społecznego i rokowań zbiorowych.
Kierowane jest do członków Związku wspomagających swoje organizacje w ramach danej branżowej struktury w prowadzeniu rokowań zbiorowych i zawieraniu Układów Zbiorowych Pracy – UZP, jak również monitorować proces wdrożenia dyrektywy o adekwatnych płacach minimalnych z perspektywy reprezentowanej Struktury branżowej Związku.
Zaplanowano 14 dwudniowych szkoleń w grupach po 20 osób, w okresie od czerwca 2025 r. do grudnia 2026 r.
Rekrutacja uczestników szkoleń odbywa się poprzez branżowe struktury Związku.
Szkolenia w czerwcu 2025:
W czerwcu 2025r. odbyły się dwa szkolenia, w Katowicach i Częstochowie, w których uczestniczyło 40-tu członków naszego Związku zrekrutowanych przez krajowe sekretariaty: Górnictwa i Energetyki, Metalowców, Przemysłu Spożywczego, Budownictwa i Przemysłu Drzewnego oraz Przemysłu Chemicznego.
Uczestnicy wysoko ocenili wartość merytoryczną szkolenia.


Na szkolenia we wrześniu 2025r. rekrutacja uczestników odbywa się poprzez krajowe sekretariaty: Łączności, Transportowców oraz Banków, Handlu i Ubezpieczeń.
Najbliższe szkolenia we wrześniu 2025r.
17-18.09.2025 r. Lublin / program szkolenia
25-26.09.2025 r. Toruń / program szkolenia
O dalszych terminach i miejscach szkoleń będziemy informować na bieżąco.
#FunduszeUE
