Powstała Sekcja Młodych „Solidarności” w Regionie Środkowo-Wschodnim NSZZ „S”

• środa, 19 Kwietnia 2023
  • Rozwój Związku

fot. M.Wątorski / Region Środkowo-Wschodni NSZZ „Solidarność”

Młodzi w Regionie Środkowo-Wschodnim chcą poprawy warunków pracy i płacy. Dlatego 15 kwietnia br. założyli Regionalną Sekcję Młodych. Wybrali jej władze – Patryk Krasucki został przewodniczącym i zapraszają wszystkich chętnych do wspólnej pracy.

Celem działania sekcji będzie wspieranie inicjatyw młodych w zakresie poprawy warunków pracy i płacy, dostępności Związku w gospodarce, szeroko pojętej administracji, w tym służbach mundurowych, rozwoju osobistego w Związku, nauki, promocji NSZZ „Solidarność”, także w oparciu o sport masowy i wolontariat Solidarności. – Chcemy być aktywni. Zaproszenie do związku już dzisiaj wysyłamy do wszystkich. Mamy cel zorganizowania jak najliczniejszej grupy młodych pracowników na Lubelszczyźnie. Będziemy partnerem dla Zarządu Regionu, który pomógł nam organizacyjnie na tym ważnym etapie – mówił Patryk Krasucki, przewodniczący regionalnej sekcji.

Zebranie założycielskie odbyło się 14-15 kwietnia br. w Krasnobrodzie. Całość spotkania założycielskiego koordynowali Marian Król – Przewodniczący Regionu Środkowo-Wschodniego NSZZ „Solidarność” i Marek Wątorski zastępca przewodniczącego. Spotkanie i wybory poprzedził wykład akademicki.

– Na początku naszej drogi stawiamy na szkolenia związkowe i promocję NSZZ „Solidarność” wśród młodych pracowników – podkreślali uczestnicy spotkania.

Region Środkowo-Wschodni NSZZ „Solidarność”