Kolejni pracownicy małopolskiej ARiMR dołączyli do Solidarności

• poniedziałek, 10 Października 2022
  • Rozwój Związku

fot. Solidarność Małopolska

5 października zakończył się dwutygodniowy cykl spotkań działaczy NSZZ „Solidarność” z pracownikami Małopolskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Zainteresowanie problematyką pracowniczą i związkową przeszło najśmielsze oczekiwania organizatorów.
W dwudziestu spotkaniach, w każdym powiecie Małopolski, łącznie uczestniczyło kilkaset osób. Pięćdziesiąt trzy osoby zgłosiły chęć wstąpienia do NSZZ „Solidarność” z pracowników ARiMR i złożyło deklaracje członkowskie.
Spotkania z pracownikami prowadził przewodniczący Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” pracowników ARiMR Robert Gibała, zastępca przewodniczącego KZ NSZZ „Solidarność” pracowników ARiMR, przewodnicząca Komisji Podzakładowej NSZZ „Solidarność” pracowników Małopolskiego Oddziału Regionalnego ARiMR Anna Nowak oraz przedstawiciele Regionu Małopolskiego.
– Bardzo dobrym przykładem dla pracowników niezrzeszonych ARiMR w całej Polsce jest biuro powiatowe w Nowym Targu, gdzie uzwiązkowienie w strukturach Solidarności jest na poziomie 90 proc. Mamy nadzieję, że akcja ta pozwoli na aktywowanie pracowników i umożliwi pokonanie problemów pracowniczych wspólnie, z dużo większą skutecznością – napisano na stronie Regionu Małopolskiego.

źródło: solidarnosc.krakow.pl