W Adampol S.A. powstała Solidarność

• Rozwój Związku

fot. Solidarność Region Podlaski

fot. Solidarność Region Podlaski

W firmie Adampol S.A. z siedzibą w podbiałostockich Zaściankach powstała tymczasowa Komisja Zakładowa NSZZ „Solidarność”. Firma jest liczącym się w Europie logistycznym gigantem działającym w branży spedycyjnej i transportowej.
Już na samym początku do Solidarności zapisało się ponad 100 osób. Liderzy tymczasowej komisji zakładowej wzięli udział w szkoleniu związkowym nt. podstawowych zasad działania NSZZ „Solidarność” zorganizowanym przez Region Podlaski NSZZ „Solidarność” w Białymstoku. Związkowcy chcą być dobrze przygotowani do negocjacji podwyżek płac pracowniczych, warunków socjalnych oraz poprawy warunków pracy. Witamy w Rodzinie „Solidarności” i życzymy sukcesów w działalności na rzecz pracowników.
bm