Rafał Bielecki przewodniczącym policjantów warmińsko-mazurskiej Solidarności

• poniedziałek, 17 Stycznia 2022
  • Rozwój Związku

14 stycznia w siedzibie Regionu Warmińsko-Mazurskiego NSZZ „Solidarność” wybrano władze utworzonej niedawno Międzyzakładowej Organizacji Związkowej NSZZ „Solidarność” Funkcjonariuszy i Pracowników Policji – Region Warmińsko-Mazurski.
Nowa organizacja skupia obecnie osoby zatrudnione w Oddziale Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, Komendy Miejskiej Policji  w Olsztynie  oraz Komendy Powiatowej Policji w Giżycku.
Przewodniczącym Komisji Międzyzakładowej wybrany został st. asp. Rafał Bielecki z Oddziału Prewencji KWP. W składzie KM znaleźli się ponadto : st. sierż. Radosław Czaban,  asp. Leszek Jacznik i st. sierż. Jarosław Nożyński.
Od kilku miesięcy do Regionu napływały sygnały o zamiarach zorganizowania się funkcjonariuszy i pracowników policji. Inicjatorzy powstania Organizacji Międzyzakładowej chcą aktywnie reprezentować członków Związku w sprawach pracowniczych m.in. dot. płac, funduszu socjalnego, BHP, awansu zawodowego i stosunków międzyludzkich.
kk/ źródło: Reg. War.-Maz.