Sekretariat Spożywców: Rozpoczęcie negocjacji nad ZUZP

• środa, 20 Stycznia 2021
  • Branże

Organizacje związkowe skupione w Sekretariacie Spożywców NSZZ „Solidarność”, a działające w następujących firmach: Dr Oetker, Nestle, Zentis, HK Scan i Coca Cola HBC, z dniem 1 lutego 2021 r. rozpoczynają negocjacje z pracodawcami nad zakładowymi układami zbiorowymi pracy.

Sekretariat, jako struktura branżowa, będzie koordynował i wspierał komisje podczas rozmów z zarządami firm. Jednocześnie, jak ustalono na listopadowym zdalnym spotkaniu przewodniczącego Sekretariatu Zbigniewa Sikorskiego z Kristjanem Bragasonem, sekretarzem generalnym EFFAT, również europejska federacja związków zawodowych będzie współdziałała z Sekretariatem i poszczególnymi komisjami, zapewniając kanały komunikacji na forum europejskim.

www.tysol.pl