NSZZ „Solidarność” SW: Żółta kartka dla ministra Bodnara

• piątek, 26 Kwietnia 2024
  • Branże

W związku z dalszym brakiem wypłacenia waloryzacji funkcjonariuszom i pracownikom Służby Więziennej funkcjonariusze NSZZ „Solidarność” Służby Więziennej rozpoczęli akcję „żółtej kartki dla ministra Bodnara”.

25 kwietnia ruszyła akcja „żółtej kartki od więzienników dla ministra sprawiedliwości”, w związku z brakiem realizacji 20% waloryzacji wynagrodzeń funkcjonariuszy i pracowników. Funkcjonariusze i pracownicy z całej Polski zaczęli wysyłać kartki pocztowe w żółtym kolorze w ilości 5 tys. sztuk.

– Funkcjonariusze są sfrustrowani takim traktowaniem, a właściwie brakiem należytego traktowania. Zgodnie z ustawą o związkach zawodowych nie możemy strajkować, ale możemy protestować. Wielu pracowników i funkcjonariuszy podjęło decyzję o oddawaniu krwi 2 maja, w ten sposób chcą ratować życie innych, ale też chcą być zauważeni – mówi w rozmowie z „Tygodnikiem Solidarność” przewodniczący Rady Krajowej Sekcji Służby Więziennej NSZZ „Solidarność”.

Zupełnie niezrozumiała jest dla naszego środowiska tak duża zwłoka w wypłacie należnych środków. To jest kpina z naszego środowiska zawodowego.

źródło: tysol.pl