Solidarność w VW Poznań rozpoczęła zapisy na manifestację „Precz z Zielonym Ładem”

• wtorek, 23 Kwietnia 2024
  • Regiony

Piotr Olbryś, przewodniczący OM NSZZ "Solidarność" w VolksWagen Poznań

– Zapraszamy wszystkich chętnych członków związku w Volkswagen Poznań, a także pracowników niebędących członkami związku, osoby towarzyszące, ponieważ problem Zielonego Ładu dotyczy wszystkich obywateli Polski – mówi Piotr Olbryś i zachęca do udziału w manifestacji 10 maja w Warszawie, w której cała „Solidarność” zaprotestuje przeciwko polityce klimatycznej Unii Europejskiej.

Rozpoczynamy zapisy. Jest to ogromne przedsięwzięcie organizacyjne, realizowane przez ogólnopolską Komisję Krajową NSZZ „Solidarność”. W zależności od tego ilu zbierzemy chętnych do wyjazdu, zarówno my jak i region, zależy o której wyjedziemy, z którego miejsca i jakimi środkami transportu. Zapisując się należy określić ile osób bierzemy ze sobą, a muszą to być osoby pełnoletnie. O szczegółach dotyczących godziny i miejsca wyjazdu będziemy jeszcze później informować.

– informuje Piotr Olbryś.

Przewodniczący zaakcentował też apolityczność manifestacji.

To nie jest manifestacja przeciwko jakiejkolwiek partii politycznej, ani za jakąś partią. To manifestacja organizowana przez „Solidarność” przy wsparciu Solidarności Rolników Indywidualnych (…) Tam nie ma miejsca na jakiekolwiek partie polityczne. Niezależnie od tego, kto na kogo głosował.

– stanowczo podkreśla przewodniczący OM NSZZ „S” w VW Poznań.

Zapisy na wyjazd organizowane są w biurach związku oraz telefonicznie TUTAJ

OM NSZZ „Solidarność” Volkswagen Poznań

Organizacja Międzyzakładowa NSZZ „Solidarność” w Volkswagen Poznań jest jedną z najliczniejszych organizacji związkowych w Polsce, która zrzesza ponad 6000 pracowników Volkswagen Poznań, co daje ok. 60% uzwiązkowienia w poznańskiej Spółce, stanowiąc największą organizację związkową w przemyśle motoryzacyjnym.

Produkcja w Volkswagen Poznań odbywa się w 4 Zakładach: Poznań Antoninek, Swarzędz – Jasin, Poznań – Wilda oraz w nowo powstałej fabryce Craftera we Wrześni. Struktura i zasięg Związku Zawodowego obejmuje wszystkie te lokalizacje.

W kadencji 2023 – 2028 funkcję przewodniczącego OM NSZZ „Solidarność” w Volkswagen Poznań pełni Piotr Olbryś.

źródło: OM NSZZ „Solidarność” w Volkswagen Poznań