Laureaci konkursu historycznego „Solidarni” i zwycięzcy gry ulicznej „Tropami Solidarności”

• czwartek, 18 Kwietnia 2024
  • Regiony

fot. P.Machnica

Do siedziby Komisji Krajowej w Gdańsku wpadli dzisiaj licealiści z Podbeskidzia, laureaci konkursu historycznego „Solidarni” i zwycięzcy gry ulicznej „Tropami Solidarności”. Odwiedzili także m.in. Salę BHP i Bazylikę św. Brygidy, a jutro wybierają się na Westerplatte i do Muzeum II Wojny Światowej.

Licealiści spotkali się z Piotrem Dudą, przewodniczącym Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”. Przewodniczący opowiadał o tym, jak działa Związek, o jego strukturze oraz o roli, jaką odgrywa w kształtowaniu stosunków między pracownikami i pracodawcami w naszym kraju.

„Każda okazja do rozmów z młodymi ludźmi o Solidarności to fantastyczna rzecz”

Uczniowie z Bielska-Białej, Cieszyna i Żywca oraz ich nauczyciele, przy okazji wizyty w Gdańsku zobaczyli kluczowe dla historii miasta miejsca, takie jak Sala BHP czy Bazylika Św. Brygidy.

„Każda możliwość spotkania z młodzieżą to cenna okazja do przekazania im dlaczego tak ważne jest dbanie o swoje prawa w pracy. Wiedzą o historii związku niejeden z nich mógłby zaskoczyć i mnie, ale każda okazja do rozmów z młodymi ludźmi o „Solidarności” to fantastyczna rzecz”

– przekazał Przewodniczący po spotkaniu za pośrednictwem mediów społecznościowych.

CZYTAJ TAKŻE: Związkowcy z „S” i inne organizacje apelują do premiera o pilne wdrożenie zmian w przepisach regulujących system kaucyjny

źródło: facebook.com/solidarnosc