„Zielony Ład to dla nas katastrofa”. Josef Středula, przewodniczący ČMKOS, gościł w Gdańsku na zaproszenie Piotra Dudy

• środa, 17 Kwietnia 2024
  • Kraj

fot. P.Machnica

Dziś, na zaproszenie przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” Piotra Dudy, w Gdańsku gościł Josef Středula, przewodniczący Czesko-Morawskiej Konfederacji Związków Zawodowych (ČMKOS).

Rano obaj przewodniczący odbyli rozmowę. Dyskutowali m.in. o Zielonym Ładzie i zagrożeniach związanych z wprowadzeniem polityki klimatycznej dla poszczególnych krajów, a także dla całej Europy. Rozmowy toczyły się także na temat współpracy pomiędzy oboma zwiazkami, jak również szerszej, obejmującej zwiazki zawodowe z krajów Europy Środkowo-Wschodniej.

Następnie przewodniczący Josef Středula gościł na zdalnym posiedzeniu Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”. Wygłosił tam krótką przemowę do obradujących. Podziękował w niej przewodniczącemu Piotrowi Dudzie za udane rozmowy, a także za pomoc członków i działaczy Solidarności w akcjach, jakie w ostatnich miesiącach podejmowali związkowcy m.in. ze Skody.

„Błąd, za który wszyscy zapłacimy”

– Zielony Ład to dla nas coś katastrofalnego. To błąd, za który wszyscy zapłacimy. Musimy podjąć działania skierowane nie tylko do rządów naszych państw, ale przede wszystkim do instytucji w Brukseli

– powiedział przewodniczący ČMKOS.

– Spotkanie z Piotrem Dudą to nowy początek w naszych relacjach. Mamy nowe pomysły na działania. Nie będą one łatwe, ale będziemy działać. Na pewno nie będziemy cicho

– zaznaczył przewodniczący w kontekście walki z Zielonym Ładem. Dodał, że obaj przewodniczący rano dyskutowali także o wojnie na Ukrainie oraz o sytuacji międzynarodowej.

Po spotkaniu z Komisją Krajową, na koniec swojej wizyty w Gdańsku, przewodniczący Středula odwiedził Salę BHP.

CZYTAJ TAKŻE: „Nasz głos musi być słyszalny w Brukseli”. Piotr Duda spotkał się z Josefem Středulą, przewodniczącym ČMKOS

źródło: tysol.pl