Wszyscy pracownicy żłobka otrzymali podwyżki

• środa, 10 Kwietnia 2024
  • Branże

fot. freepik.com

W kwietniu stawki zasadnicze pracowników Żłobka Miejskiego w Siemianowicach Śląskich wzrosły o kwoty wynoszące od 250 zł brutto do 500 zł brutto. Najwyższe podwyżki otrzymały opiekunki dziecięce, na których spoczywa największa odpowiedzialność.

Wyższe wynagrodzenia wpłyną na konta pracowników placówki pod koniec miesiąca. – Po raz kolejny mamy powód do zadowolenia. Podwyżki otrzymali wszyscy pracownicy, nikt nie został pominięty. W dodatku ich wysokość została uzależniona od rodzaju wykonywanej pracy i związanej z nią odpowiedzialności. W naszej ocenie pieniądze zostały podzielone sprawiedliwie – podkreśla Grażyna Tręda, przewodnicząca „Solidarności” w Żłobku Miejskim w Siemianowicach Śląskich.

Wzrost płac to efekt starań związkowców z „S”. W styczniu dyrekcja placówki przyznała pracownikom podwyżki wynikające ze wzrostu płacy minimalnej, jednak ich wysokość nie była satysfakcjonująca. – Doprowadziłyśmy do spotkań z przedstawicielami władz miasta i przedstawiłyśmy swoje argumenty. Po tych rozmowach pan prezydent znalazł w budżecie pieniądze na dodatkowe podwyżki dla nas i 4 kwietnia otrzymałyśmy aneksy do umów o pracę – dodaje Grażyna Tręda.

W siemianowickim żłobku zatrudnionych jest 46 pracowników. Do „Solidarności” należą 33 osoby.

źródło: www.solidarnosckatowice.pl