Załoga BCUBE otrzyma podwyżki dzięki Solidarności

• czwartek, 04 Kwietnia 2024
  • Regiony

Dzięki staraniom związkowców, w tym NSZZ „Solidarność”, wynagrodzenia pracowników dwóch tyskich spółek BCUBE wzrosły o ok. 750 zł brutto. Podwyżka w tej wysokości obejmuje wzrost stawek zasadniczych oraz miesięcznej premii.

Porozumienie z pracodawcą podpisano w marcu, a wyższe pensje mają wpłynąć na konta pracowników do 10 kwietnia.

– Uważam, że udało nam się podpisać niezłe porozumienie z pracodawcą. Wynegocjowaliśmy 3,80 zł do godziny. Wzrost stawek zasadniczych pociągnie za sobą zwiększenie miesięcznej premii, w sumie podwyżka wyniesie ok. 750 zł brutto. Jesteśmy zadowoleni, aczkolwiek oczekiwania części pracowników były większe – skomentował Radosław Urbaś, przewodniczący organizacji międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” w BCUBE.

Jak podkreślił przewodniczący, w trakcie rozmów płacowych stronie związkowej udało się też wynegocjować jednorazową rekompensatę za brak podwyżek w styczniu i w lutym. Wyniosła ona 1050 zł brutto i wpłynęła na konta pracowników 19 marca.

Spółki BCUBE Poland Logistics i BCUBE Poland Services świadczą usługi logistyczne dla fabryki Stellantis w Tychach oraz dla produkującej podzespoły samochodowe firmy MA Polska. Łącznie zatrudniają niespełna 500 osób. Blisko 70 proc. pracowników to członkowie NSZZ „Solidarność”.

źródło: Region Śląsko-Dąbrowski