Wyższe płace w gliwickiej Fabryce Drutu

• wtorek, 02 Kwietnia 2024
  • Regiony

Dzięki staraniom „Solidarności” z Fabryki Drutu Gliwice od marca wzrosły wynagrodzenia pracowników zakładu. Podwyżki wyniosły 500 zł brutto. Wyższe wypłaty wpłyną na ich konta najpóźniej 10 kwietnia.

Porozumienie płacowe przedstawiciele zakładowej „Solidarności” podpisali z pracodawcą w połowie marca. – Jesteśmy zadowoleni, udało nam się wynegocjować podwyżki, mimo że sytuacja w branży metalowej nie wygląda różowo – mówi Sławomir Duszenko, przewodniczący „Solidarności” w gliwickiej fabryce. Jak zaznacza, produkująca drut i gwoździe gliwicka fabryka musi się mierzyć z napływem tanich gwoździ z Ukrainy. – To spory problem dla naszego zakładu. Z drugiej strony zaś w tym roku dość znacznie wzrosła płaca minimalna, a w ślad za tym oczekiwania finansowe pracowników też są większe. Pracodawca zdaje sobie z tego sprawę, bo uzgodniliśmy, że w czerwcu znów będziemy rozmawiać o podwyżkach. Oczywiście to, czy je dostaniemy, czy nie, będzie zależało do sytuacji na rynku – podkreśla związkowiec.

W Fabryce Drutu Gliwice zatrudnione są 93 osoby. Do „Solidarności” – jedynego związku zawodowego działającego w zakładzie – należy ponad 40 proc. załogi.

www.solidarnosckatowice.pl