Marek Lewandowski pożegnał się z Komisją Krajową

• czwartek, 21 Marca 2024
  • Kraj

fot. P. Machnica

Dziś, po niemal piętnastu latach pracy, z Komisją Krajową NSZZ „Solidarność” pożegnał się Marek Lewandowski, pełniący funkcję rzecznika prasowego przewodniczącego Komisji Krajowej, Piotra Dudy.

Zaczynał swoją karierę związkową jako dziennikarz w organizacji w Stoczni Gdynia, był wydawcą „Biuletynu Informacyjnego Stoczni Gdynia”. Do Komisji Krajowej trafił jako asystent przewodniczącego, gdy szefem związku był Janusz Śniadek. Pracował również jako szkoleniowiec, by niedługo potem przejąć obowiązki rzecznika, którym pozostawał do teraz. To głównie on odpowiadał na pytania dziennikarzy w programach telewizyjnych, bywał ekspertem w audycjach radiowych, często występował jako „twarz” związku i to właśnie on informował opinię publiczną na jego temat. Lewandowskiego pożegnali pracownicy Komisji Krajowej z Prezydium na czele.

msz