Podwyżki i premie dla pracowników GKN Driveline Polska

• poniedziałek, 18 Marca 2024
  • Regiony

fot. pixabay.com

Dzięki związkowcom z NSZZ „Solidarność” załoga GKN Driveline Polska otrzyma wyższe wynagrodzenia. To efekt zakończonych kilka dni temu negocjacji płacowych z pracodawcą.

Podwyżki zostały w tym roku uzależnione od stażu pracy. Pracownicy z najmniejszym stażem, poniżej 12 miesięcy, otrzymają 300 złotych więcej, dla osób ze stażem od roku do czterech lat będzie to 500 złotych, a pracownicy zatrudnieni w firmie od ponad 4 lat otrzymają 670 złotych.

Premie i dodatki

To nie koniec dobrych wiadomości, bo wszyscy pracownicy mają otrzymać również premię w wysokości 1200 złotych za szczególne zaangażowanie w ubiegłym roku.

Związkowcom udało się ponadto wynegocjować wzrost premii urlopowej o 5 procent, co poskutkowało tym, że od teraz będzie ona wynosiła 75 procent wynagrodzenia. Premia jest wypłacana w lipcu ze środków obrotowych zakładu.

Pracownicy otrzymali również 6 złotych więcej (łącznie 30 złotych) do wykorzystania w automatach vendingowych.

Zarówno przewodniczący Solidarności w spółce Włodzimierz Rybak, jak i sekretarz Tomasz Lewicki wyrazili zadowolenie z wynegocjowanego porozumienia.

GKN Driveline Polska to firma z branży motoryzacyjnej zajmująca się produkcją półosi, wałów napędowych oraz komponentów niezbędnych do ich wytworzenia.

Źródło: tysol.pl / Region Dolny Śląsk