Rozpoczęły się obrady Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”. Marek Lewandowski pożegnał się z funkcją rzecznika

• środa, 13 Marca 2024
  • Kraj

Obrady Komisji Krajowej / fot. M. Żegliński

Dziś w Spale obraduje Komisja Krajowa NSZZ ,,Solidarność”.

Obrady rozpoczął zastępca przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” Bartłomiej Mickiewicz, który poprowadził modlitwę. W Roku ks. Popiełuszki modlowo się jego słowami.

Marek Lewandowski żegna się

Obrady zaczęły się od wyjątkowego momentu. Po 12 latach z funkcją rzecznika przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” pożegnał się Marek Lewandowski.

– To była niesamowita, wspaniała przygoda – praca dla Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”, praca dla dwóch przewodniczących, praca dla was, dla Komisji Krajowej. To jest coś, co się może zdarzyć tylko tutaj. Chciałem wam podziękować przede wszystkim za ogromną życzliwość i wsparcie. Znamy się od lat, wiele razem przeżyliśmy (…). Mieliśmy wiele sukcesów, mieliśmy też swoje porażki. Solidarność zawsze pozostanie w moim sercu. Ale dzięki wam, dzięki temu, że udało nam się zmienić prawo związkowe, także legitymacja pozostanie w mojej kieszeni. Bardzo serdecznie wam za wszystkie te lata dziękuję – powiedział do zebranych Marek Lewandowski, który z Solidarnością związany jest od 1997 roku, a od 2009 roku pracuje dla Komisji Krajowej.

Zaprzysiężenie Zbigniewa Kobana

W dalszej części obrad zaprzysiężono także nowego członka Komisji Krajowej. Jest nim Zbigniew Koban, wybrany niedawno na przewodniczącego Zarządu Regionu Elbląskiego NSZZ ,,S”.

Dziś jeszcze członkowie Komisji Krajowej będą dyskutować m.in. na temat dalszych działań Solidarności oraz podsumują udział w niedawnym proteście rolników.

Źródło: tysol.pl