Pracownicy Mabuchi Motor Poland wybrali Solidarność

• poniedziałek, 11 Marca 2024
  • Rozwój Związku

fot. pixabay.com

Do ponad 500 organizacji związkowych zarejestrowanych w Regionie Małopolskim NSZZ „Solidarność” dołączyła Organizacja Zakładowa NSZZ „Solidarność” w Mabuchi Motor Poland sp. z o.o. w Bochni.

Przewodniczącą Tymczasowej Komisji Zakładowej NSZZ „S” w bocheńskim Mabuchi Motor Poland została Magdalena Banasiak. Członkami zarządu zostali natomiast Iwona Tatara i Dariusz Bujak. Związkowcy przekazali, że doszło już do oficjalnego zgłoszenia i objęcia Mabuchi działalnością związkową, a w najbliższym czasie odbędzie się pierwsze spotkanie z pracodawcą.

Czym zajmuje się firma?

Mabuchi Motor Poland to pierwszy zakład tej firmy w Europie. Powstał w 2017 roku w krakowskiej specjalnej strefie ekonomicznej i obecnie zatrudnia kilkuset pracowników. Japoński producent zajmuje się produkcją małych silników elektrycznych wykorzystywanych w motoryzacji, sprzęcie elektrycznym, biurowym, precyzyjnym, AGD czy elektronarzędziach. Firma posiada 24 oddziały na całym świecie, w których zatrudnia ponad 20 tysięcy pracowników.

źródło: Region Małopolski