Zastępca przewodniczącego NSZZ „S” w Browarze Braniewo wraca do pracy

• piątek, 08 Marca 2024
  • Regiony

Pikieta poparcia dla zwolnionych działaczy "S" przed browarem w Braniewie / fot. arch.

„Wreszcie mamy postanowienie w sprawie Kamila Lazarewicza, Zastępcy Przewodniczącego „Solidarności” w Browarze Braniewo” – informuje Warmińsko-Mazurska Solidarność.

Kamil Lazarewicz został zwolniony z pracy 14 listopada 2022 roku. W listopadzie 2023 roku Sąd odmówił zabezpieczenia w postaci jego dalszego zatrudnienia. Po złożeniu zażalenia Browar ma w dalszym ciągu zatrudniać Kamila Lazarewicza, do czasu prawomocnego zakończenia postępowania. Działacza związkowego przed Sądem Pracy reprezentuje w tej sprawie prawnik Zarządu Regionu Warmińsko-Mazurskiego NSZZ „S” Piotr Łuński.

„Atak na liderów wiąże się z ich walką o polepszenie warunków pracy”

5 grudnia 2022 roku przed zakładem Browaru Braniewo odbyła się pikieta Solidarności w obronie obu zwolnionych z pracy działaczy „S” w Browarze Braniewo: przewodniczącego organizacji związkowej „S” Jerzego Stulczewskiego, oraz jego zastępcy – Kamila Lazarewicza.

– Naszym zdaniem atak na liderów związkowych wiąże się z ich walką o polepszenie warunków pracy i płacy zatrudnionych w Browarze pracowników Apelujemy o uznanie legalnego sporu zbiorowego i zgłoszenie go do Okręgowego Inspektoratu Pracy. Wzywamy do rozpoczęcia rokowań w ramach istniejącego sporu zbiorowego! – przekazywali w tamtym czasie przedstawiciele Zarządu Regionu Warmińsko-Mazurskiego NSZZ “Solidarność”.

CZYTAJ TAKŻE: Związki zawodowe wywalczyły podwyżki w chorzowskim Alstomie

źródło: NSZZ „S” Region Warmińsko-Mazurski