Wybrano nowego przewodniczącego KM NSZZ „Solidarność” WSK PZL-Rzeszów

• czwartek, 07 Marca 2024
  • Regiony

Po 19 latach Roman Jakim, przewodniczący Komisji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” WSK PZL-Rzeszów, przeszedł na zasłużoną emeryturę.

Wybory przewodniczącego

W Walnym Zebraniu Delegatów, które odbyło się 1 marca, brała udział Bogumiła Stec-Świderska, zastępca przewodniczącego Zarządu Regionu Rzeszowskiego, a nad prawidłowością procedur wyborczych czuwała Barbara Staszczak, członek Regionalnej Komisji Wyborczej.

Delegaci na nowego przewodniczącego wybrali Piotra Jakubieckiego. Związkowiec ma 46 lat, po rozpoczęciu pracy zawodowej wstąpił do NSZZ „Solidarność” w 2003 roku. Od dwóch kadencji zajmował się w Komisji Międzyzakładowej rozwojem i komunikacją.

„Były gratulacje, podziękowania, refleksja mieszała się z radością. A przyszłość przed nami. Dziękujemy Romanowi za lata pracy na rzecz poprawy warunków pracy i płacy. A Piotrowi życzymy dobrych decyzji i rozwoju związku” – napisali związkowcy.

Roman Jakim nadal pozostaje przewodniczącym Zarządu Regionu Rzeszowskiego.